Nervóznímu obchodování v posledních týdnech dodalo ještě větší energii dnešní zveřejnění dat z amerického trhu práce a současně i včerejší nevydařené reporty technologických společností a .
Zatímco si v minulých reportech z trhu práce v USA přáli investoři spíše slabší data, která měla napovídat o fungující monetární politice FEDu, tak dnes již slabá data znamenaly opravdu průšvih, který vrátil v kombinaci s předešlými daty z americké ekonomiky recesi do hry.
Tvorba nových pracovních míst zaostala výrazněji za očekáváním, když +114 tis. zůstalo hlouběji pod odhady 175 tis. Zklamání přinesl i údaj o míře nezaměstnanosti, která stoupla na 4,3 %, což bylo opět horší než konsensus 4,1 %.
Výsledky za minulý kvartál nebyly úplně zklamáním, když čistý zisk na akcii porazil odhady o 20,59 % při tržbách takřka v rámci konsensu. Potíž pro investory představují zvyšující se kapitálové výdaje, ale i výhled pro 3Q24. Akcie odepsaly okolo 9 %, čímž protly i 200denní klouzavý průměr, který byl jakousi oporou před cestou níže.
Daleko větší armagedon představoval report dříve jedničky ve svém oboru . Kromě podstřeleného výhledu pro další čtvrtletí od reportoval výrobce čipů mimořádně slabé 2Q24. Čistý zisk na akcii zaostal za odhady o 81 % při tržbách v rámci konsensu. Akcie Intelu se propadly o více jak 25 %, což je největší propad od roku 1982.
Do třetice prezentace výsledků za předchozí čtvrtletí, tentokrát od společnosti . Tržby i čistý zisk na akcii porazily odhady analytiků, a to především díky silnějším tržbám v segmentu služeb (Apple TV+, Pay a App Store) a zvýšeného zájmu o nový iPad. Slabinou byly stále klesající tržby v Číně. Akcie se posunuly severním směrem o cca. 0,5 %.
Výprodejům se opět nevyhnuly akcie mag 7, kdy odepsala přibližně 2 %, Meta ztratila zhruba 2 %, nechala v trhu více jak 4 % a takto bych mohl pokračovat i u zbytku kromě výše zmíněných akcií .
EUR/CZK 25,31, USD/CZK 23,20, EUR/USD 1,0911, WTI 73,20 USD/barel, Brent 76,51 USD/barel, Troyská unce zlata 2.430 USD