Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká pojišťovna údajně směřuje na burzu

Česká pojišťovna údajně směřuje na burzu

21.04.2006 8:32
Autor: 

Česká pojišťovna připravuje emisi akcií. Její vlastník, PPF, chce oddělit tuzemské i zahraniční splátkové firmy Home Credit od ČP. To by zjednodušilo majetkovou strukturu, zatraktivnilo pojišťovnu pro investory a usnadnilo vydání akcií, píší HN. "Je to jedna z možností, o kterých se uvažuje v souvislosti s expanzí," říká o případném vstupu ČP na burzu její finanční ředitel Kamil Ziegler. Spekuluje se rovněž o možnosti, že by se na akciovém trhu začal obchodovat Home Credit a tuto možnost připustil i spolumajitel PPF Jiří Šmejc.

PPF nyní chystá expanzi na Ukrajinu, do Číny a Vietnamu a na burze by mohla získat potřebný kapitál. Kromě oddělení ČP a Homecreditu se PPF zbavuje ČP Leasing a nyní jedná o prodeji eBanky.

Hodnota Č. pojišťovny, která má na trhu 63% podíl, se loni odhadovala na 63,5 mld. Kč - při ceně, za které byly vykupovány minoritní podíly, ve výši 21288 Kč/akcie.

(zdroj: HN)


Váš názor
 • jak typický postup
  21.04.2006 13:08

  českej squeezz - nejdříve vyvlastním minoritu , pak vyberu ze spol. zisky přes dividendy a pak jí zpět hodím na burzu , samo , že za mnohem více , než jsem odrbal minoritu ..! ......tímto Zdravím ČNB ( KCP) !!
  aaaa
  • Tak, tak - a pořád dokolečka dokola
   24.04.2006 7:28

   A pak se najde zase pár naivků, kteří si "nové" akcie koupí a když bude za nějaký čas pořádný zisk, tak před jeho rozdělením ty naivky zase vyvlastníme, že ... A když už jsme na Patrii, tak by bylo vhodné připomenout pana Bakalu a jeho OKD (taky po vyvlastnění "prý" uvažuje o vstupu na burzu ...). Kocourkovu zdar.
   PaulC
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data