Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Nedůvěra investorů v účetnictví amerických firem sráží akcie dolů!

05.02.2002 9:42
Autor: 

Velká nedůvěra nyní panuje na akciových trzích v zámoří a hlavní burzovní indexy se tak propadají zpátky na svá tříměsíční minima. Během včerejšího dne se soustředila většina investorů na společnost Tyco International, která ve svém účetnictví nezveřejnila více jak 700 akvizic, za které utratila přibližně osm miliard dolarů. Objem zobchodovaných akcií na tomto titulu dosáhl včera 55,80 mil.kusů a společnost na závěr dne uzavírala se ztrátou 6,96% na hodnotě 29,90 UDS. Vše začalo již krachem energetické společnosti Enron a nedůvěra investorů ve firemní účetnictví u společností se složitou finanční strukturou včera ovlivnila také takové giganty jako General Electric, která si odepsala výrazných 5,02% a uzavřela na hodnotě 35,00 USD. S ohledem na tyto skutečnosti lze ještě po nějakou dobu předpokládat zvýšenou volatitlitu na akciových trzích v zámoří, které budou nyní mnohem citlivěji reagovat na jakoukoliv zprávu, která by mohla na podobné problémy upozornit také u jiných společností.

Technologický index Nasdaq Composite si při objemu 1,758 mld. zobchodovaných akcií včera odepsal velmi výrazných 2,91% a uzavřel na hodnotě 1855,53 bodu. Index třiceti nejvýznamnějších amerických akcií Dow Jones Average si při objemu 249,678 mil. zobchodovaných akcií odepsal 2,22% a uzavřel na hodnotě 9687,09 bodu. Širší index S&P 500 uzavřel také oslaben o výrazných 2,47% na hodnotě 1094,44 bodu.

Mikuláš Brož

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029
13:29BlackRock překonal odhady a zaznamenal rekordní příliv do ETF
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled
11:35Šance na dohodu USA - Írán drží optimismus na trzích. Důsledky války poodhalí PPI  
11:30Novo Nordisk spojuje síly s OpenAI. Doufá v urychlení vývoje nových léků
11:00Poptávka po ropě letos klesne, IEA kvůli Íránu výrazně přehodnotila prognózu
10:36Jan Bureš: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne
10:03Rozbřesk: Trhy věří brzkému konci íránského konfliktu. Ale co když se pletou?
9:48Příliš drahá a roztříštěná? Investoři zpochybňují strategii i valuaci OpenAI
9:21Tržby LVMH nesplnily očekávání. Oživení luxusu brzdí válka na Blízkém východě
8:43Nejistota kolem Hormuzu pokračuje, OpenAI čelí otázkám ohledně valuace a Rolls-Royce SMR má kontrakt na tři reaktory  
6:05Block: Vliv umělé inteligence na zaměstnanost se znatelně projeví na akciovém trhu
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y