Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Přehled akciového trhu

19.04.2001 8:55
Autor: 

PX-50 získal 1,37% a zavřel na 436,60 bodech, když byl tlačen posílením Komerční banky a Českého Telecomu. Přestože pozdě odpoledne byla cítit přítomnost prodejců (domníváme se, že někteří investoři realizovali své zisky), lokální investoři pozvedli akcie a absorbovali prodejní tlak. ČEZ se dotkl 109,50 Kč a to v důsledku lokální poptávky, nicméně prodeje ze zahraničí byly patrné. Celkově bylo obchodování nepříliš aktivní, celkový objem dosáhl 1,62 mil. USD. Dnes trh otevře posílením v důsledku uzavření trhů ve Spojených státech a pozitivních zprávách o ziscích. Očekáváme nicméně, že participace zahraničních investorů bude limitována.

České radiokomunikace
Dnes v 11:00 se koné valná hromada ČRa. Akcionáři (včetně FNM, který vlastní 51%) pravděpodobně schválí hrubou dividendu ve výši 324 Kč na akcii (očekáváme schválení později odpoledne) a datum její výplaty. Ostatní body na jednání zahrnují změny stanov společnosti v souladu s pozměněným obchodním zákoníkem.

BCP včera neočekávaně rozhodla o tom, že se dnes (19. dubna) nebude obchodovat s akciemi Českých radiokomunikací. Není jasné, zda se zítra obchodování obnoví. BCP neinformovala o pravém důvodu a pouze referovala na daný paragraf, který toto umožňuje v rámci ochrany akcionářů. Mluvčí Komise pro cenné papíry prohlásila, že obchodování je zastaveno kvůli rozhodování o dividendě.

Dále ČTK informovala, že TeleDanmark nyní vlastní pouze 5,5% firmy (20.8% dříve), a že holandský Bivideon vlastní přibližně 15%.

ČEZ
MFDnes informuje o tom, že ČEZ podal žalobu na ex-CEO S.Svobodu a ex-ředitele T.Dvořáka, kteří jsou v podezření z podepsání nevýhodných kontraktů s Vivendi a Vivendi Telecomunication vztahujících se k ČEZTel - telekomunikační dceřinná společnost. Další žaloba byla podána na ex-CEO ČEZTelu kvůli akvizici, kterou schválil. Není pravděpodobné, že to bude mít vliv na akcii, nicméně to zpochybňuje kvalitu minulého vedení firmy. Pozitivní je současná snaha o vypořádání se s problémem.

Komerční banka zveřejní výsledky podle IAS za první kvartál
Komerční banka dnes zveřejní výsledky podle IAS za první letošní kvartál. Čas zveřejnění nebyl přesně stanoven, čekáme je ale spíš v odpoledních hodinách.

Naše odhady jsou uvedeny níže. Na provozní úrovni čekáme jen mírné meziroční zlepšení. V loni dosazený nový management banky sice podle nás letos dosáhne výrazného obratu v provozním hospodaření KB, nicméně první kvartál loňského roku byl relativně slušný (vůči zbytku loňského roku), což by podle nás mělo utlumit míru meziročního růstu zisku před tvorbou rezerv v 1. kvartále roku 2001. Jako vždy bude konečný hospodářský výsledek výrazně ovlivněn tvorbou rezerv, které jsou na úrovni kvartálu těžko predikovatelné, neboť závisí na tom, jak chce banka tvorbu rezerv rozložit v průběhu roku. Tvorbu rezerv čekáme na úrovni 1,5 mil. Kč, a čistý zisk ve výši 943 mil. Kč. V případě vyšší tvorby rezerv by však i nižší zisk byl přijatelný (cca nad 500 mil. Kč). Predikovat reakci trhu nelze, neboť tradiční konsensus analytiků není tentokrát k dispozici.

(v mil. Kč)Q1 2001 EQ1 2000změna
Celkové provozní příjmy58285357+8,8%
Celkové provozní náklady29612568+15,3%
Zisk před tvorbou rezerv28672789+2,8%
Tvorba rezerv15001800-16,6%
Zisk před zdaněním1367989+38,2%
Zisk po zdanění943-611n.m.Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data