Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pimco: Inflace v USA bude několik let klesat; u mnoha pracovních míst se nedá očekávat, že po oživení růstu opět vzniknou

Pimco: Inflace v USA bude několik let klesat; u mnoha pracovních míst se nedá očekávat, že po oživení růstu opět vzniknou

8.12.2009 7:59
Autor: Redakce, Patria Online

Tony Crescenzi, investiční stratég ve společnosti Pacific Investment Management Co., pro Bloomberg TV sdělil, že mnoho pracovních míst v USA se ztratilo ze strukturálních důvodů a ne z důvodů cyklických. Proto se u nich nedá očekávat, že se po oživení ekonomického růstu opět vytvoří.

Současný nárůst výnosů u krátkodobých a střednědobých výnosů dluhopisů naznačuje, že investoři poněkud změnili svůj pohled na strategii Federálního rezervního systému a to v dlouhém období, v období krátkém ne (v tom případě by se totiž výnosy u krátkodobých dluhopisů zvýšily mnohem více). Trh stále očekává, že Fed nezvýší sazby dříve než ve druhé polovině roku 2010 a možná ještě později. Celkově se může výnosová křivka napřimovat, současná ekonomická data však nejsou dost silná na to, aby přesvědčila investory, že Fed bude muset sazby zvýšit. Situace na trhu práce se bude muset ještě znatelně zlepšit, abychom vůbec mohli mluvit o stabilizaci; Fed obvykle sazby nezvyšuje dříve, než k ní dojde.

Crescenzi má za to, že výnosy TIPS implikují průměrnou inflaci pro příštích deset let na úrovni 2,2 %. Pimco ale očekává, že příštích pár let bude inflace klesat, protože běžně dochází k tomu, že se inflace zpožďuje za cyklem přibližně o dva roky; CPI by tak mohl klesnout k 1 % či dokonce k nule, pokud produkční mezera zůstane tak velká jako v současnosti. Crescenzi se tak domnívá, že ceny a výnosy TIPS v sobě mají zabudovanou příliš vysokou inflaci.

(Zdroj: Bloomberg TV)


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  •  
    8.12.2009 8:44

    Dovolím si malou poznámku, vyjádření dluhopisového fondu z principu těžko může být jiné, než že inflace bude pořád nízká.
    viky
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data