Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zahajovaná výstavba v USA se v únoru propadla o téměř 6 procent

Zahajovaná výstavba v USA se v únoru propadla o téměř 6 procent

16.3.2010 14:28
Autor: ČTK

Washington (ČTK) - Výstavba nových obytných domů ve Spojených státech se minulý měsíc kvůli sněhovým bouřím ve významných částech země podle očekávání výrazně propadla a klesl i počet vydaných povolení k novým stavbám. Počet zahájených staveb domů a bytů se proti předešlému měsíci snížil o 5,9 procenta na celoročně přepočtených a sezonně upravených 575.000, oznámilo dnes ministerstvo obchodu USA.

Analytici podle agentury Reuters čekali v průměru pokles zahajované výstavby na 570.000. V lednu počet zahájených staveb vzrostl o 6,6 procenta na 611.000. V meziročním srovnání byla zahajovaná výstavba v únoru vyšší o 0,2 procenta.

Počet vydaných povolení k obytné výstavbě se v srpnu snížil o 1,6 procenta na celoroční míru 612.000. Již v lednu se počty povolení propadly o 4,7 procenta.

Americké stavebnictví se snaží vymanit z tříletého propadu a nejtěžší krize v posledních desetiletích. Oživení realitního trhu ekonomové považují za zásadní pro udržitelné oživení celé ekonomiky.


Váš názor
  • Vylhaná statistika
    16.3.2010 16:23

    Když už si v lednu vylhali Amíci růst o %, aby podpořili sentiment, tak taky museli tu statistiku o měsíc později vrátit zpět a svést to na sníh. Pokud by nenapadl sníh, svedli by to demokrati na republikány, nebo na Eskymáky. d;-))
    kompi
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data