Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Investiční logika Pimca? Začíná být těžko pochopitelná

Investiční logika Pimca? Začíná být těžko pochopitelná

30.8.2011 13:55, aktualizováno: 30.8. 16:46
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Bill Gross ze společnosti Pimco minulý týden pro FT uvedl, že bylo chybou domnívat se, že americká ekonomika může „pomalu supět vpřed 2% tempem“. Nevypadá to totiž, že je toho schopna a Gross lituje, že nedrží více amerických vládních dluhopisů. V lednu, když výnos těchto cenných papírů dosahoval 3,5 %, totiž varoval před rizikem rostoucí inflace, které z nich dělá špatnou investici. Konec QE2, nízký, ale stabilní růst a hrozba rostoucí inflace měly podle něho tlačit výnosy dluhopisů vzhůru. Začal je tedy prodávat, ve svém investičním výhledu na počátku června tento krok detailně vysvětloval, po dvou týdnech ale otočil a jeho Total Return Fund začal vládní dluhopisy opět nakupovat.

Gross však stále tvrdí, že v dlouhém období hrozí ze strany vlád finanční represe, během níž by inflace převyšovala výnosy dluhopisů. Pro FT ale také uvedl, že koncept „nového normálu“, který Pimco používá pro popis očekávaného nízkého růstu rozvinutých ekonomik, může být změněn na „nový normál mínus“. Pokud tomu tedy rozumíme správně, Gross se obává toho, že vládní dluh bude umořován inflací a růst v rozvinutých ekonomikách bude současně na úrovních blížících se recesi. Tento růst by ale samozřejmě způsobil snižování inflace.

Skloubit dohromady nízký dlouhodobý růst a inflaci, která snižuje hodnotu dluhu, lze jen tím, že by v obdobích pomalého růstu přestal fungovat útěk do bezpečného útočiště. Ten totiž snižuje výnosy dluhopisů a posiluje měnu. Pokud toto představuje základ Grossovy úvahy a on přitom nyní nakupuje dluhopisy, lze to vysvětlit jedině tím, že chce jen časovat trh a v pravý moment je prodat. Jinak lze pouze těžko pochopit, co vlastně říká.

(Zdroj: FTAlphaville)


Váš názor
  •  
    30.8.2011 14:08

    no prostě jedinej Gross, kterej tomu všemu rozumí, je ten náš.. Standa!
    s-mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC