Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V arbitrážích se budeme domáhat desítek miliard korun, hrozí Kalouskovi provozovatelé loterních automatů

V arbitrážích se budeme domáhat desítek miliard korun, hrozí Kalouskovi provozovatelé loterních automatů

29.3.2012 15:36
Autor: mediafax

Jak uvedlo Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů (Spelos), pokud ministerstvo financí pod vlivem ombudsmana zruší současná povolení na interaktivní videoloterní terminály, loterní společnosti v arbitrážích zažalují stát o desítky miliard korun. Sdružení o tom informovalo dnes.

Spelos zaslal ombudsmanovi 9. března dopis, podrobně vysvětlující zásadní rozdíly mezi výherním hracím přístrojem a centrálním loterním systémem s koncovými interaktivními videoterminály (IVT), které veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský zpochybňuje. Zástupci loterních společností ombudsmanovi nabídli i možnost osobního setkání s vysvětlením celé problematiky.

Jak sdružení uvedlo, ombudsman však ve své odpovědi návrh setkání odmítl, loterní společnosti navíc podle sdružení nařkl z ignorace jeho argumentace.

"Sdružení Spelos trvá na tom, že pokud ministerstvo financí pod vlivem ombudsmana zruší stávající povolení na IVT, loterní společnosti v arbitrážích zažalují stát o zmařené investice a ušlé zisky. Ty se budou pohybovat v desítkách miliard korun," upozornil výkonný ředitel sdružení Petr Vrzáň.

"Je nepřípustné, aby v demokratické zemi stát prakticky ze dne na den zrušil to, co jednou povolil. Provozovatelům loterních zařízení nepřísluší pochybovat o správnosti rozhodnutí ministerských úředníků, kterým byla svěřena pravomoc. Nemohou proto předvídat, že jejich rozhodnutí mohou být špatná a budou tudíž změněna a na případné změny se tedy nemohli předem připravit. Provozovatelé taktéž na nesprávná ministerská rozhodnutí nemohou doplácet," doplnil výkonný ředitel.

Jak loterní společnosti, tak jejich zahraniční dodavatelé, kteří nyní podle sdružení mohou být poškozeni, investovali desítky miliard korun a podepsali smlouvy, které jsou stále v platnosti.

"Jsme skutečně šokováni, že veřejný ochránce práv rezolutně odmítá setkání se zástupci profesní organizace a nehodlá si vyslechnout jejich odborné argumenty. Loterní průmysl je v České republice legálním odvětvím podnikání a k jako takovému je k němu třeba přistupovat," uzavřel Petr Vrzáň.


Váš názor
 • Závisláci
  30.3.2012 9:25

  V tom případě bych zmíněnému sdružení začal posílat miliardové faktury za léčbu závislých gamblerů na IVT, VLT nebo jak těm zlodějským bednám chcete říkat. Nedávno tady vláčeli blátem T-Mobile, že má 54% marži na službách. "Výherní" automaty mají marži (ziskovost) 50-80% a to je v pořádku...
  Berounskej
  • Re: Závisláci
   30.3.2012 9:30

   To si Kalousek nadrobil sám, tak může ty miliardy zaplatit ze svého. 15 let si je hýčkal a odpouštěl daně, až nám přerostli přes hlavu. Mafie si nerada ukrajuje ze svého. btw: nevím proč, ale mám takový neblahý pocit, že je Mirek jeden z nich. Dám krk, že na těch arbitrážích bude profitovat.
   Jesse
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů