Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha ožila pod taktovkou prodejců. NWR nejlevnější od června, Fortuna po výsledcích -5 %

Praha ožila pod taktovkou prodejců. NWR nejlevnější od června, Fortuna po výsledcích -5 %

29.8.2012 17:08, aktualizováno: 29.8. 17:46
Autor: Josef Kohout

Aktualizováno

Během středeční seance se investoři po dvou obchodně ne příliš zajímavých dnech dočkali "akce". Na trh dorazila zvýšená aktivita, která však přinesla především prodejní objednávky. Celkový zobchodovaný objem přesáhl 600 milionů korun, i tak ale zůstal pod ročním průměrem 0,848 mld. Kč.

Nejaktivnějším titulem, z hlediska zobchodovaných kusů bylo NWR, které dnes utržilo výraznou 4% ztrátu. Titul delší dobu přešlapoval u 95 za akcii a dnes byl tlačen níže celkovým vývojem v těžebním sektoru a navíc kopíroval výprodej celého sektoru v Londýně, kde byly rovněž k vidění i více jak 3% ztráty. Za celý den se na lokálním trhu zobchodovalo více jak 500 tisíc ks akcií s průměrnou cenou u 90 . Titul našel podporu těsně pod touto úrovní s denními minimy u 89

Akciím NWR dnes rozhodně nepomohla ani dvojice analýzy se společným jmenovatelem v podobě zhoršení valuace i výhledu. Ostřejší byla slova analytiků Komerční banky, kteří dnes nově začali doporučovat titul k prodeji s tím, že druhá polovina roku bude pro NWR obtížná a na obzoru nejsou žádné katalyzátory schopné podpořit růst ceny akcií. KB navíc snížila i cílovou cenu, a to skoro o 13 procent na rovných 90 korun za akcii, kam se titul také dnes poprvé od začátku června propadl.

O mnoho smířlivější nebyli ani analytici Concorde Securities, kteří sice potvrdili doporučení pro tento titul na úrovni „equal weight“, ale cílová cena v dnešní analýzy klesla ze 114 Kč na 104 Kč. Tito Maďaři navíc již neočekávají, že NWR za druhou polovinu roku dokáže vytvořit zisk, a tak ani již nebude ani moci rozdělovat dividendy akcionářům. S nárokem na pololetní dividendu 0,06 EUR se NWR obchoduje naposledy v úterý 4. září.

Výprodej postihl i zástupce bankovního sektoru. Na domácím trhu nejvíce utrpěla Komerční banka, jejíž pád akceleroval s blížícím se závěrem obchodování. Titul končil s 2,3% ztrátou u denních minim na 3710 . Erste se sesula o procento níže na 393 .

Francouzská banka Société Générale, mateřská společnost tuzemské Komerční banky, dnes oznámila, že se stahuje z řeckého trhu. Potvrdila, že jedná o prodeji své řecké dceřiné banky Geniki s místní bankovní dvojkou Piraeus Bank.

Největší ztráta a to přesahující 5% hranici svítila v návaznosti na reportované výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí a polovinu roku na Fortuně. Titul v samotném závěru otestoval dlouhodobou hranici podpory na 88 a zakončil seanci s 5,3% ztrátou.

Sázková a loterijní společnost Fortuna dnes investory příliš nepotěšila, když její zisk za první pololetí kvůli vyšším nákladům a ztrátám z provozování vlastní loterie propadl meziročně o 35 procenta na 5,62 mil. eur. Zaostal tak o 2 miliony za mediánem analytických odhadů. Investoři se proto začali obávat možnosti poklesu dividendy vyplácené z celoročního zisku. Firma navíc oznámila zahájení revize strategických plánů ve ztrátové divizi loterie, na jejíž výsledky si ale budou muset akcionáři počkat až na konec roku.

Výprodeji se dokázal vyhnout pouze ČEZ společně s Telefonikou CR, kterou stále žene výše blížící se datum, kdy se titul naposledy obchoduje s dividendou, což by mělo být příští pátek tj. 7. září 2012.

Ministr průmyslu a obchodu Kuba navrhne vládě na neobsazené páté místo člena rady ČTÚ jmenovat právníka Roberta Pelikána. Je renomovaným odborníkem na soutěžní právo se zkušenostmi z advokátních kanceláří, vyučuje na Univerzitě Karlově. Pelikán již uvedl, že bude vhodné se na ČTÚ podívat, zda jinak kvalitní zákony, podle kterých se ČTÚ řídí, také úřad správně a odvážně praktikuje. Kuba chce i s pomocí Pelikána budovat „moderní a proaktivní“ regulační úřad a zatím nechce spekulovat, zda je Pelikán případným kandidátem na nového předsedu rady úřadu v příštím roce.


Čtěte více:

Telefónica CR – Kdy a jak bude vyplacena dividenda?
24.2.2012 16:28
Představenstvo společnosti Telefónica CR navrhlo vyplatit akcionářům c...
NWR stanovuje konverzní kurz pro dividendu – Kdy a kolik bude vyplaceno
11.9.2012 15:44
Společnost NWR vykázala za první pololetí základní zisk na akcii 0,12 ...
Fortuna (-4 %) nedosáhla v 1H trhem očekávaných zisků ani díky fotbalovému Euru 2012
29.8.2012 8:31
Sázková kancelář Fortuna Entertainment Group zaznamenala v prvním polo...
Ministr Kuba: Pelikán ČTÚ přinese odbornost soutěžního práva, chci moderní a aktivní úřad
29.8.2012 9:12
Na neobsazené páté místo člena rady Českého telekomunikačního úřadu na...
Fortuna - Komentář k výsledkům za 1H12: Zklamání z dosažených zisků
29.8.2012 9:55
Fortuna (90 CZK, -3,36%) zveřejnila své výsledky za letošní první polo...
NWR nečeká ve zbytku roku nic dobrého, říká KB a radí prodat. Dividenda za druhé pololetí nebude, přizvukuje Concorde
29.8.2012 12:58
Výsledky NWR (89,51 CZK, -4,78 %) za druhé čtvrtletí sice na úrovni zi...

Váš názor
 • Asi tomu nerozumím.
  29.8.2012 17:20

  Proč je v nadpisu: "Praha ožila pod taktovkou kupců.", když Praha skončila v záporu a hned v 1. odstavci píšete: "Na trh dorazila zvýšená aktivita, která však přinesla především prodejní objednávky."
  oh171
  • Re: Asi tomu nerozumím.
   29.8.2012 17:43

   Rozumite te chybce v nadpisu spravne, samozrejme tam melo byt "prodejcu". Dalsi vety to v textu jen potvrzuji: "Na trh dorazila zvýšená aktivita, která však přinesla především prodejní objednávky... Výprodeji se dokázal vyhnout pouze ČEZ společně s Telefonikou CR.."
   Vaclav
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba