Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
České Radiokomunikace zažalovaly Telefóniku o 3,1 mld. Kč. Viní ji ze stlačování marží

České Radiokomunikace zažalovaly Telefóniku o 3,1 mld. Kč. Viní ji ze stlačování marží

17.9.2012 10:53
Autor: Redakce, Patria.cz

České Radiokomunikace zažalovaly společnost Telefónica Czech Republic o více než 3,1 miliardy korun. Důvodem má být zneužití dominantního postavení ve formě stlačování marží u nabídky internetového připojení. Informaci Telefónica zveřejnila na svém webu.

„Dne 14. září 2012 obdržela společnost Telefónica Czech Republic, a.s. žalobu o náhradu škody, kterou se společnost České Radiokomunikace, a.s. domáhá náhrady škody ve výši 3.107.900.211,- z důvodu údajného porušení paragrafu 11 odstavce 1 zákona o ochraně hospodářské soutěže spočívajícím v údajném zneužití dominantního postavení ve formě stlačování marží (margin squeeze),“ informovala Telefónica.

Mluvčí Telefóniky Hany Farghali nechtěl žalobu více komentovat s tím, že firma se k probíhajícím soudním sporům nevyjadřuje. "Žalobu podat může kdokoli na kohokoli a je na odpovědných orgánech, aby to posoudily," řekl.

Podobnou žalobu podal na Telefóniku loni operátor Volný. Po firmě požaduje čtyři miliardy , protože se cítí být poškozený její obchodní politikou u nabídky připojení k internetu přes ADSL v letech 2001 až 2006. Dominantní hráč na trhu měl nastavit své maloobchodní ceny u ADSL tak, že jim operátoři, kteří si na velkoobchodním základě službu u O2 pro své klienty nakupovali, nemohli konkurovat. Případ šetří i ÚOHS.

Telefónica v současnosti nabízí připojení k internetu prostřednictvím telefonní linky a technologie xDSL zhruba 800.000 zákazníků. Dalších zhruba 100.000 službu využívá u jiných operátorů, kteří službu od O2 velkoobchodně nakupují.

(Zdroj: Telefónica CR, čtk)


Váš názor
  •  
    17.9.2012 10:59

    A co tak obvinit budoucí virt.operátory z možného snížení zisku.Měli by obvinit bruselské úředníky.
    ?
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba