Aktualizováno Spojené státy vykázaly v červenci schodek zahraničního obchodu ve výši 39,1 miliardy dolarů. Trh čekal rovněž zhoršení po překvapivě dobrém červnovém schodku 34,5 miliardy, ale pouze na -38,6 mld. USD. Vývoz oproti předchozímu měsíci klesl o 0,6 procenta, zatímco dovoz o 1,6 procenta stoupl.
Bilanci zahraničního obchodu tradičně zatěžuje obchod se zbožím, který se v červnu zhoršil a skončil v minusu o 58,6 mld. USD. Nepatrné zhoršení registruje bilance služeb, jež vykázala přebytek 19,4 mld. USD. U ropy vidíme nárůst obratu na obou stranách, ale převážil růst dovozu, který vedl ke zvýšení deficitu v této oblasti. Krátkodobé zhoršení však neohrozí trend postupného narovnávání amerického vnějšího obchodu s ropou.
U ostatní produkce mělo největší váhu na meziměsíční zhoršení bilance spotřebitelské zboží, kapitálové zboží a auta. U těchto položek klesl vývoz, u aut navíc slušně stoupl dovoz. U ostatních položek není změna tak výrazná.
Teritoriálně si USA pohoršily v obchodě s evropskými zeměmi - členy eurozóny a Británií. Přispěl k tomu pokles vývozu, ale ještě více nárůst dovozu. Dál narostl deficit obchodu s Čínou, rovněž hlavně kvůli dovozům. Mírně se zhoršil obchod se sousedy v rámci Severní Ameriky.
Zatímco červen přinesl americkým producentům úspěchy na domácím trhu na úkor zahraničních hráčů, červenec znamená korekci tohoto vývoje a navíc pokles vývozu. Přesto trend celkového salda zůstává pozitivní a měl by ještě vydržet hlavně díky ropě. Co se týče dalších výrobků, čelí Spojené státy zvýšené konkurenci nejen z rozvojové Asie, ale i Japonska po oslabení jenu a Evropy při jejím pokračujícím osekávání nákladů. Krátkodobě také může na zahraniční obchod dolehnout posílení dolaru, které by mělo přijít s útlumem měnového stimulu Fedu.
