Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza v první polovině obchodování ztrácí, nejaktivnější Erste Bank

Pražská burza v první polovině obchodování ztrácí, nejaktivnější Erste Bank

28.04.2014 10:36
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Akcie rakouské bankovní skupiny se ze 115 miliony CZK zobchodovaného objemu stávají nejobchodovanějším titulem na domácím trhu. Před zveřejněním hospodářských výsledků, které jsou na pořadu 30. 4. 2014 se akcie dnes dostávají pod prodejní tlak a jejich cena osciluje okolo hranice 644-646 CZK.

Propastný rozdíl v objemech obchodů je extrémně patrný především na aktivitě druhého nejvíce aktivního titulu na BCPP, kterým je energetická společnost ČEZ. Zde se od začátku obchodování zobchodovalo 16 700 ks, což odpovídá objemu 9,6 mil CZK. Akcie ČEZu se ustálily na hranici 580 CZK těsně nad úrovní, na které v pátek uzavřely. Akcie energetických společností v Evropě mírně rostou a cena elektřiny na trhu v Německu se po delší době dostala nad 35 EUR, což pomáhá celkově situaci v sektoru. V poklesu pokračují akcie CETV, když jejich cena za minimálního zájmu investorů klesla k 51,60 CZK. Po několika dnech růstu dochází na vybírání zisku u akcií sázkové společnosti Fortuna, když titul klesá k hodnotě 130 CZK.

Společnost Pivovary Lobkowicz, která patří mezi pět největších českých pivovarnických skupin a výrobců piva, oznámila záměr provést primární emisi cenných papírů a následně požádat o přijetí svých akcií k obchodování na trhu Prime Market Burzy cenných papírů Praha. Předpokládá se, že IPO by bylo dokončeno ke konci druhého čtvrtletí roku 2014.


Čtěte více:

Pivovar Lobkowicz chce do poloviny roku vstoupit na hlavní trh pražské burzy
28.04.2014 8:21
Tuzemská společnost Pivovary Lobkowicz, která patří mezi pět největšíc...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“
13:07Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato o u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index