Jak tržby tak objemy dodávek pokračují v růstu ve 4Q14. Tržby světově rostly o 8,6 % yoy na 2,6 mld. USD. Jedná se o 21. čtvrtletí v řadě, kdy objem tržeb v tomto segmentu roste.
Tržby za bezpečnostní zařízení v USA přesáhly ve 4Q14 1 miliardu dolarů a rostly tak o 13,5 % yoy. Americké tržby jsou tak zodpovědné za téměř 40 % veškerých světových tržeb. Americký trh tak získává 1,7 procentního bodu proti stejnému období před rokem, ale ztrácí 2 procentní body proti minulému čtvrtletí.
Nejlepším odbytištěm pro bezpečnostní techniku a software byla Latinská Amerika. Tržby v tomto teritoriu rostly ve 4Q14 rychlostí 21,5 % yoy, zatímco objem dodávek rostl o 16,4 % yoy. Region skýtá ještě velký potenciál pro růst, když se podílí na světových tržbách segmentu pouze 4,7 % a 5,6 % na objemu veškerých objednávek. Bezpečnost online v těchto zemích je stále neutěšená.
Asie a pacifické oblasti bez Japonska také velmi dobře rostly. Dodávky povyskočily o 32 % yoy ve 4Q14. Mezi tahouny patřila dozajista společnost Huawei v Číně, kde bohužel panují obavy, že její zařízení jsou používána i pro průmyslovou špionáž.
Evropa, Střední Východ a Afrika zakončily čtvrté čtvrtletí s podílem 26,9 % na světových tržbách. Ztrácí tak 2,3 procentní bodu meziročně. Objem dodávek rostl o 9,8 %yoy hnán hlavně poptávkou v regionu CEE, Středního Východu a Afriky.
Japonsko a Kanada dohromady dotváří mozaiku oblastí, které IDC sleduje a tyto dvě země si ukrojily 6,2 % z koláče celkových tržeb z tohoto segmentu a jako jediné země vykázaly meziroční pokles tržeb o 20,4 %. Tento propad ovšem plně kompenzují ostatní regiony.
Z pohledu největších společností operující v byznyse má největší tržní podíl s 16,6 %, druhý je Check Point s 13,2 % a třetí největší je Fortinet (7,7 %) těsně před Palo Alto Networks.
Tyto společnosti zajišťují dodávky jak software a hardware potřebného pro samotný chod sítí ale i jejich bezpečnost. Patří mezi ně jak firewally, tak servery s pokročilý funkcemi správy apod.
Zdroj: IDC