Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BlackRock hlásí v 1Q15 9procentní růst zisku

BlackRock hlásí v 1Q15 9procentní růst zisku

16.04.2015 11:59, aktualizováno: 16.4. 13:19
Autor: Michal Putna, Patria Online

Aktualizováno

Společnost BlackRock poskytující investiční fondy a služby velkým institucionálním i retailovým klientům dnes před otevřením trhu zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku.

Největšímu světovému správci kapitálu narostl zisk o téměř 9 % díky vyššímu objemu financí, které společnosti v 1Q15 přitekly.

Firma v prvním čtvrtletí zaknihovala o 8,7 % vyšší zisk ve výši 822 milionu dolarů, neboli 4,84 dolaru na akcii z úrovně 756 milionu dolarů (4,4 USD/akcie) před rokem. Ukazatel upraveného zisku na akcii (EPS) měl v 1Q15 hodnotu 4,89 dolaru (+10 % y/y) a překonal tak očekávání trhu nastavená na 4,52 USD (agentura Bloomberg).

Klíčový ukazatel - objem aktiv, která firma spravuje, se v 1Q15 meziročně zvýšil o 8 % na 4,774 bilionu dolarů. BlackRock za první tři měsíce roku přitekl dlouhodobý kapitál v úhrnné výši 70,4 mld. USD. Ročním cílem BlackRock je navýšení obhospodařovaných financí o 5 %.

Většina financí (64 %) pochází od institucionálních klientů, retailových zákazníků má BlackRock pouze 12 %, avšak tito firmě zaplatí 34 % z celkového objemu poplatků (podíl institucionálních klientů je 30 %). Geograficky je pro firmu stále nejdůležitější severoamerický trh s 62 % podílem, region EMEA tvoří 29 % na celkovém objemu spravovaných prostředků a zbytek připadá na Asii a Pacifik.

Shodně o dvě procenta y/y vzrostl jak provozní zisk, tak tržby. Provozní marže se v 1Q15 zhoršila o 20 bps na 39,2 %. Zvýšenou poptávku zaznamenala firma v 1Q15 zejména u ETF produktů. BlackRock benefitoval také z odchodu dlouholetého ředitele dluhopisové divize Pimco Billa Grosse z vedení společnosti. Odchod Grosse byl doprovázen velkým odlivem kapitálu z Pimco a jeho část skončila na účtech BlackRock.

Společnost oznámila, že o 13 % zvyšuje kvartální dividendu na 2,18 USD.

Akcie v premarketu reaguje na zveřejněná čísla 0,4procentním růstem, od začátku roku titul přidal 5,3 %.




Čtěte více:

Štěpení O2 CR – Současná cena vybízí k prodeji akcií, nejlépe do tohoto pátku!
16.04.2015 8:12
S blížícím se datem konání valné hromady pro držitele akcií O2 CR vyvs...
Výsledky Netflix 1Q15 - silný růst počtu uživatelů o 4,90 mil.; firma vyhlíží stock-split
16.04.2015 10:38
Včera večer jsme se dozvěděli zase něco málo dalšího o výkonu SVOD (Se...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Prodeje nových domů