EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje mírně pod hladinou denního pivotu na 1,1179 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 44. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také down-trend.
Preferovaný scénář: SHORT pozice. Dolar by mohl využít techniky, která vyznívá v jeho prospěch, a posílit tak k S1 při 1,1126 EURUSD.
Alternativní scénář: Konsolidace. Nevýrazný vstup do týdne může znamenat vyčerpání dolaru a potenciální konsolidaci pod denním pivotem.
Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,49, celkem 40 % obchodníků se nachází v long pozici.
Klíčové technické úrovně:
R2 - 1,1296
R1 - 1,1243
Pivot - 1,1179
S1 - 1,1126
S2 - 1,1061

Komentář: První den nového týdne začíná na českém trhu svátkem, těch světových (a hlavně měnových) se absence českých traderů zřejmě příliš nedotkne. Minulý týden vyzněl mírně lépe pro americký dolar. Pod tím byl podepsán prezident St. Louiského Fedu James Bullard se svým jestřábím komentářem. Měny do jisté míry v průběhu minulého týdne mohla ovlivňovat i aféra evropské automobilky s jejími dieselovými motory. Po delší době vystoupil také prezident ECB Mario Draghi. Z jeho úst jsme se dočkali komentáře k evropskému QE, kdy prohlásil, že v případě potřeby vidí prodloužení tohoto programu za horizont září 2016 jako reálnou možnost.
Dnes začal eurodolar soubojem s denním pivotem, kdy se americké měně prozatím daří tu evropskou přetlačovat. Nevýrazné hodinové svíčky však mohou být předzvěstí konsolidace a nic na tom nemusejí změnit ani odpolední čísla z americké spotřeby. Technicky však vyznívá formace na grafu mírně dolarově, pro greenback mluví i indikátory SAR a Fractal. Dolar by mohl využít i rezistence při 1,1200 EURUSD, která odolala již několikrát.
Na co dát pozor tento týden: americká měkká data (chicagský index, ISM), evropské PMI, první odhad inflace EMU, revidované PMI z Číny...