EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje při úrovni denního pivotu na 1,1281 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje přímo uprostřed neutrálního pásma, aktuálně se nachází při hodnotě 50. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.
Preferovaný scénář: Konsolidace. Klíčová denní technická úroveň by mohla obchodování na eurodolaru zmrazit při své úrovni 1,1281 EURUSD.
Alternativní scénář: SHORT pozice. Pokud se americkému dolaru podaří překonat denní pivot směrem dolů, mohl by pokračovat níže k S1.
Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,57, celkem 61 % obchodníků se nachází v long pozici.
Klíčové technické úrovně:
R2 - 1,1352
R1 - 1,1317
Pivot - 1,1281
S1 - 1,1246
S2 - 1,1210

Komentář: V průběhu pátečního obchodování dolar mírně ztratil kvůli slabším datům z USA, kdy zklamala jak průmyslová výroba (skutečnost -0,6 % vs. konsensus -0,1 %), tak index Michiganské univerzity (skutečnost 89,7 bodů vs. konsensus 92 b.). Eurodolar se tak posunul opět na hranici hodnoty 1,1300 EURUSD. Zajímavější však je, že na rapidní propad v ceně ropy (po neúspěšném jednání zástupců OPECu v Dauhá) měnový pár téměř nereagoval. To se však může změnit v průběhu týdne a pohyb na měnovém páru EURUSD může nastat se zpožděním. Kartami však zamíchá také zasedání ECB, které se uskuteční ve čtvrtek 21. dubna. V průběhu týdne se dočkáme i vystoupení řady centrálních bankéřů také z druhé strany oceánu, a tak bude zajímavé sledovat názorové rozevírání nůžek mezi oběma stranami Atlantiku.
Na co dát pozor tento týden: Projev Rosengrena (Fed), index ZEW v Německu, maloobchodní tržby ve Velké Británii, zasedání ECB (repo sazba, depozitní sazba a hlavně následná konference), Chicagský index aktivity v USA, index nákupních manažerů v průmyslu v Německu, Francii a EMU.