Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza protáhla zisky do druhého dne, hrdinou ČEZ (+1,6 %)

Pražská burza protáhla zisky do druhého dne, hrdinou ČEZ (+1,6 %)

01.02.2018 17:09
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Pražská burza uhrála druhý ziskový den za sebou. Index PX vyrostl o 0,8 % na 1 140,01 bodu. Ve světle reflektorů se hřál ČEZ (530 CZK, 1,63%), který se dostal na nejvyšší úrovně od září 2015. Hospodářské noviny dnes přišly ze zprávou, že vedení energetiky uvažuje o jejím rozdělení, přičemž preferovanou variantou je podle zadané studie údajně scénář, kdy státu by připadlo jádro a uhlí.

Jak na dělení #ČEZ? #HN #média - https://t.co/o2OUSJetUi pic.twitter.com/C6pwNpIHBz

Česká národní banka dnes naplnila očekávání, když zvedla hlavní úrokovou sazbu o 25 bodů na 0,75 procenta. Koruna během tiskové konference guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka posílila na pětileté maximum 25,18 za euro. Pražskou burzou ale měnově politické rozhodnutí jinak výrazně nezamávalo, jakkoli zisky po oznámení verdiktu průběžně zmírňovala.


Kromě ČEZ se dnes vedlo oběma rakouským finančním titulům Erste (1037,5 CZK, 1,32%) a VIG (726 CZK, 1,26%). VIG oznámila, že funkce finanční ředitelky skupiny se k 1. červenci chopí Liane Hirnerová, která se také stane členkou představenstva pojišťovací skupiny. Ve zhruba shodném rozsahu posílily Komerční banka (941,5 CZK, 0,70%) a Moneta Money, která vyrostla o 0,65 % na 85,10 za akcii.

Na opačném konci stála likérka Stock (86,2 CZK, -2,05%) a telekomunikace O2 C.R, což byly dnes také jediné dva klesající tituly z pražských blue-chips. Pegas Nonwovens (872 CZK, 0,00%), Philip Morris (1 6900 CZK, 0,00%) a Fortuna (180 CZK, 0,00%) dnes stagnovaly.

Před závěrečnou aukcí se v Praze zobchodovaly akcie v objemu 0,553 mld. . Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,572 mld. .

Praha tak dnešním výsledkem zhusta ignorovala vývoj v regionu, kde rostla pouze burza ve Vídni, naposledy o 0,4 %. Maďarský index BUX ztrácel 0,1 % a polský WIG 20 odepisoval 1,1 %. Německý akciový index DAX byl slabší dokonce o 1,5 %.

 
 

Čtěte více:

Evropské burzy přerušují třídenní ztrátovou šňůru díky firemním výsledkům
01.02.2018 12:48
Evropské burzy se ve čtvrtek částečně zotavovaly po třech dnech ztrát,...
ČNB zvýšila sazby a letos ještě jednou. Koruna je nejsilnější za pět let
01.02.2018 13:09
Česká národní banka po prosincové pauze opět zvedla úrokové sazby. Dv...
Státní rozpočet skončil v lednu v přebytku 26,5 miliardy Kč
01.02.2018 14:44
Hospodaření státního rozpočtu skončilo letos v lednu v přebytku 26,5 m...
Koruna bude pod hranicí 25 k euru již v druhém čtvrtletí (komentář k ČNB)
01.02.2018 15:45
ČNB podle očekávání jednomyslně zvyšuje repo-sazbu na 0,75 %. Současně...
Americký průmysl začal rok ve svižném tempu, naznačuje ISM
01.02.2018 16:14
Lednový průzkum institutu ISM v americkém výrobním sektoru vyznívá opě...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data