Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Deset nejlepších společností, do kterých teď investovat (podle Morningstar)

Deset nejlepších společností, do kterých teď investovat (podle Morningstar)

08.11.2022 10:42, aktualizováno: 8.11. 18:04
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Investoři zatím v roce 2022 vydrželi hodně nejistoty. Rizika, před kterými trh stojí, zahrnují inflaci, rostoucí úrokové sazby a možnou recesi. V nejistých dobách mohou chtít vlastnit společnosti, které nabízejí určitý pocit jistoty, pokud jde o peněžní tok a fundamenty.

Společnost Morningstar sestavila seznam 129 společností, které mají podle ní výraznou konkurenční výhodu, kterou navíc její experti vnímají jako stabilní nebo rostoucí.

Nejlepší společnosti mají předvídatelné peněžní toky a řídí je manažerské týmy, které mají za sebou množství chytrých rozhodnutí o alokaci kapitálu. Ale nejlepší firmy nejsou v dané chvíli vždycky tou nejlepší akcií ke koupi. Je také důležité, kolik investor za vlastnictví společnosti zaplatí. Zde se tedy firma zaměřuje na 10 nejlepších společností s aktuálně nejvíce podhodnocenými cenami akcií.

10 nejlepších akcií k listopadu 2022

 Deset nejvíce podhodnocených akcií ze seznamu Best Companies to Own k 31. říjnu 2022 bylo:

1. Taiwan Semiconductor Manufacturing TSM
2. Yum China YUMC
3. Comcast CMCSA
4. Equifax EFX
5. Anheuser-Busch InBev BUD
6. TransUnion TRU
7. Masco MAS
8. Guidewire Software GWRE
9. Walt Disney DIS
10. International Flavors & Fragrances IFF

Morningstar dále předkládá důvody pro svoje rozhodnutí, včetně některých klíčových metrik. Všechny údaje jsou k 31. říjnu.

Taiwan Semiconductor Manufacturing
• Cena/férová hodnota: 0,46
• Odvětví: Polovodiče
Akcie největšího specializovaného výrobce čipů na světě se letos potýkaly s problémy kvůli makroekonomické nejistotě, nízké poptávce a novým americkým omezením v obchodování s čínskými zákazníky. Očekáváme, že krátkodobé nejistoty ohledně poptávky ve foundries porostou, ale myslíme si, že Taiwan Semiconductor je dlouhodobě podhodnocený z toho titulu, že bude v dlouhodobém horizontu profitovat z cloudových služeb, říká Phelix Lee, analytik Morningstar. Akcie společnosti Taiwan Semiconductor se obchodují o 54 % pod naším odhadem férové hodnoty 133 USD.

Yum China
• Cena/férová hodnota: 0,49
• Odvětví: Restaurace
Přestože opětovný nárůst případů koronaviru vyvolal tlak na čínský restaurační sektor, myslíme si, že Yum China, největší řetězec restaurací v Číně, je trestán neprávem: akcie Yum China jsou podhodnocené o 51 % oproti našemu odhadu férové hodnoty 84 USD. Podle seniorního analytika společnosti Morningstar Ivana Su je důvod těmto restauracím jako Yum China (jejichž značky mimo jiné zahrnují KFC, Pizza Hut a Taco Bell) věřit. Tyto podniky mohou možná krátkodobě narážet na překážky, ale jsou dost velké na to, aby postupovaly agresivně při tvorbě ceny. Navíc zákazníkům poskytují lepší přístup díky možnostem online objednávek, dovážky a systému drive-in; a které se mohou pochlubit zdravými rozvahami.

Comcast
• Cena/férová hodnota: 0,53
• Odvětví: Telekomunikační služby
Růst kabelového podnikání společnosti Comcast zpomalil a podle nás bude zpomalovat i nadále, protože zákazníci stále více volí alternativní optické a bezdrátové sítě. Pokles akcií Comcast signalizuje prudký úbytek zákazníků, což nepovažujeme za pravděpodobné, říká Mike Hodel z Morningstar. I když Comcast očekává, že širokopásmové zákazníky ztratí, myslíme si, že investoři by se místo toho měli letos zaměřit na schopnost společnosti generovat silný peněžní tok a udržovat solidní rozvahu i přes přetrvávající překážky. Akcie Comcast se dnes obchodují o 47 % pod naším odhadem férové hodnoty 60 USD.

Equifax
• Cena/férová hodnota: 0,54
• Odvětví: Poradenské služby
Equifax, jedna z předních úvěrových kanceláří ve Spojených státech, naráží v současnosti na značné překážky, protože útlum na hypotečním trhu – a následný pokles poptávky po hypotečních úvěrech – si vybírá svou daň. Přesto si myslíme, že trh je příliš tvrdý: akcie Equifax se obchodují 46 % pod naším odhadem reálné hodnoty 315 USD. Ve skutečnosti si myslíme, že segment Workforce Solutions společnosti Equifax je diferencovaný a bude pro firmu nadále velkým zdrojem zisku, říká analytik Morningstar Rajiv Bhatia. Fundamenty tohoto segmentu jsou dle nás silné. Nyní je to největší segment společnosti Equifax.

Anheuser-Busch InBev
• Cena/férová hodnota: 0,56
• Odvětví: Nápoje—Pivovary
Pivovar Anheuser-Busch InBev má obrovský globální dosah. Společnost má za sebou několikero nákupů značek se slibnými růstovými platformami, následné rozšiřování distribuce a zároveň nemilosrdné stlačování nákladů. „AB InBev má jednu z nejsilnějších cenových výhod v našem defenzivním spotřebitelském pokrytí,“ říká ředitel Morningstar Philip Gorham. Myslíme si, že trh akcie AB InBev dlouhodobě podceňuje: Akcie se obchodují o 44 % pod naším odhadem férové hodnoty 90 USD.

TransUnion
• Cena/férová hodnota: 0,60
• Odvětví: Poradenské služby
Další z předních agentur pro spotřebitelské úvěry, TransUnion, vidí překážky v podobě znižší hypoteční aktivity a také ze směnných kurzů; přibližně jedna čtvrtina příjmů TransUnion pochází z mezinárodních trhů (i když mezinárodní obchod si ve skutečnosti vede dobře). Navzdory tomu zůstává konkurenční pozice TransUnion nedotčena, říká Bhatia z Morningstar. Akcie TransUnion se obchodují o 40 % pod naším odhadem férové hodnoty 98 USD.

Masco
• Cena/férová hodnota: 0,63
• Odvětví: Stavební výrobky a zařízení
Akcie Masco jsou podle našich metrik podhodnocené o 37 %. Společnost Masco, která vyrábí produkty pro domácí kutily a stavební výrobky, během posledních několika let přepracovala svůj manažerský tým a obchodní model. Přestože výsledky za třetí čtvrtletí zklamaly, líbí se nám, že management odstranil cyklické a nejméně ziskové podnikání společnosti, snížil náklady a posílil rozvahu, říká ředitel sektoru Morningstar Brian Bernard. Akcii přiřazujeme odhad reálné hodnoty ve výši 74 USD.

Software Guidewire
• Cena/férová hodnota: 0,63
• Odvětví: Software – Aplikace
Lídr v oblasti klíčových softwarových řešení pro trh neživotního pojištění, společnost Guidewire stále při přechodu na cloud před několika problémy, všímá si vedoucí analytik společnosti Morningstar Dan Romanoff. U této firmy vidíme příležitost k migraci více jejích zákazníků do cloudu v nadcházejících letech a rozběh pro další růst. Akcie společnosti Guidewire se obchodují 37 % pod naším odhadem férové hodnoty 95 USD.

Walt Disney
• Cena/reálná hodnota: 0,63
• Odvětví: Zábava
Walt Disney podle nás odvádí dobrou práci při transformaci svého podnikání, neboť mediální průmysl se vyvíjí. Úsilí zaměřené přímo na spotřebitele, včetně Disney+, Hulu a ESPN+, přebírá roli hnací síly dlouhodobého růstu, zatímco firma přechází na streamování. Senior analytik společnosti Morningstar Neil Macker dodává, že kolekce byznysů se značkou Disney demonstruje moc v cenotvorbě. Analytik také očekává, že nadále dobře se bude dařit také parkům navzdory obavám z inflace. Akcie Disney jsou o 37 % podhodnocené oproti našemu odhadu férové hodnoty 170 USD.

International Flavors & Fragrances
• Cena/férová hodnota: 0,65
• Odvětví: Speciální chemikálie
International Flavors & Fragrances je celosvětově největším výrobcem speciálních přísad, který zahrnuje sektor potravinářský, nápojový, zdravotní, zařízení do domácnosti, osobní péče a farmaceutický průmysl. Stratég Morningstar Seth Goldstein tvrdí, že IFF má „záviděníhodné portfolio aktiv“ a její vlastní chráněné formule dodávají značnou sílu z hlediska cenotvorby. Akcie International Flavors & Fragrances jsou podhodnoceny o 35 % ve srovnání s naším odhadem férové hodnoty 150 USD.

Zdroj: Morningstar

 
 
 

Čtěte více:

Nuveen: Je lepší být zainvestován, spíše do defenzivy
10.10.2022 6:04
Základní příběh kolem amerických akcií se vlastně moc nemění. Bude dál...
Šest pozitivních signálů na trzích podle hlavní stratéžky Invesco
06.10.2022 6:04
Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás c...
Perly týdne: Místo 60/40 tu je 50/30/20 a nikdo, kdo by si všímal hodnoty
14.10.2022 16:43
Zakladatel společnosti Greenlight Capital David Einhorn popisuje, jak ...
Těžká volba investora aneb kam s penězi v prostředí vysoké inflace?
17.10.2022 6:04
Během uplynulých 15 let, co se aktivně věnuji investicím na kapitálový...
Pokud končí 60/40, tak přichází 40/60
26.10.2022 17:20
V poslední době se v investičních diskusích objevují dvě, alespoň na p...
Tento týden bude připsána dividenda z akcií ČEZ. Jak ji vhodně reinvestovat?
31.10.2022 12:44
Akcionářům tuzemské energetiky ČEZ bude tento týden připsána dividenda...
Obchodované společnosti výrazně mění své chování. Peníze přestávají proudit k akcionářům, míří jinam
02.11.2022 15:59
Po finanční krizi se mimo jiné hovořilo o tom, že obchodované společno...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.02.2023
21:43Fed svou rétoriku i přes silný trh práce nemění  
20:34Analytik k výsledkům KB: Rekordní celoroční zisk nad 17 mld. Kč a dividenda 60 Kč  
17:47Akciový „trojcyklus“ a jeho další vývoj
17:05Investoři vyčkávají na další podrobnosti od předsedy Fedu  
16:56Komentář analytika: BNP Paribas rostlo komerční bankovnictví, překvapila investiční divize  
16:17WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Valuace office a retail podfondu k 31/12/2022
15:50Komentář analytika: Stavidla buybacků BP zůstávají otevřená  
15:16Carvana letos posiluje o více než 90 %, ale je stále „hodně složitá“
14:32Jak se vyznat v certifikátech a správně je využívat? Webinář na téma turbocertifikáty nebo warranty s makléřem Františkem Kronusem 16. 2. v 15:00
14:05EPH Financing CZ, a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu, EPH 4,50/25
13:35Současná rally na akciích je past na medvědím trhu, varuje stratég z JP Morgan
12:23Evropské trhy mírně rostou, američtí centrální bankéři se snaží zkrotit trh  
11:36Průmyslová výroba v Německu se v prosinci snížila o 3,1 procenta
11:27Vývoj americké ekonomiky v letošním roce a co s ní udělá otevírání té čínské
11:00Největší banka v eurozóně BNP zaostala ziskem za očekáváním, ale plánuje zpětný odkup akcií za 5 miliard eur
9:58Jan Bureš: Další slabý maloobchod - spotřeba táhla HDP dolů o něco výrazněji
9:47Maloobchodní tržby v prosinci opět zklamaly, prodej potravin klesl nejcitelněji od 2001
9:22Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 4. čtvrtletí. Komerční banka již zítra, ČEZ v březnu
9:10Rozbřesk: Smíšené vyhlídky tuzemského průmyslu. K silnému dolaru mírně ztrácí koruna
9:04Ropná BP loni více než zdvojnásobila zisk. Růst cen fosilních paliv táhne vzhůru invaze na Ukrajinu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Adyen NV (09/22 Q3, Bef-mkt)
Affirm Holdings Inc (12/22 Q2, Aft-mkt)
AP Moller - Maersk A/S (12/22 Q4, Bef-mkt)
CVS Health Corp (12/22 Q4, Bef-mkt)
Deutsche Boerse AG (12/22 Q4, Aft-mkt)
Dominion Energy Inc (12/22 Q4, Bef-mkt)
Emerson Electric Co (12/22 Q1, Bef-mkt)
Fluence Energy Inc (12/22 Q1, Aft-mkt)
Goodyear Tire & Rubber Co/The (12/22 Q4, Aft-mkt)
International Flavors & Fragrances Inc (12/22 Q4, Aft-mkt)
Pandora A/S (12/22 Q4, Bef-mkt)
PL - Jednání NBP, základní sazba
Robinhood Markets Inc (12/22 Q4, Aft-mkt)
Societe Generale SA (12/22 Q4, Bef-mkt)
TotalEnergies SE (12/22 Q4, Bef-mkt)
Uber Technologies Inc (12/22 Q4, Bef-mkt)
Vestas Wind Systems A/S (12/22 Q4, Bef-mkt)
Walt Disney Co/The (12/22 Q1, Aft-mkt)
Yum! Brands Inc (12/22 Q4, Bef-mkt)
7:00Equinor ASA (12/22 Q4)
9:00CZ - Nezaměstnanost
12:55Under Armour Inc (12/22 Q3)
13:00CME Group Inc (12/22 Q4)
22:05Mattel Inc (12/22 Q4)