Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Deset nejlepších společností, do kterých teď investovat (podle Morningstar)

Deset nejlepších společností, do kterých teď investovat (podle Morningstar)

08.11.2022 10:42, aktualizováno: 8.11. 18:04
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Investoři zatím v roce 2022 vydrželi hodně nejistoty. Rizika, před kterými trh stojí, zahrnují inflaci, rostoucí úrokové sazby a možnou recesi. V nejistých dobách mohou chtít vlastnit společnosti, které nabízejí určitý pocit jistoty, pokud jde o peněžní tok a fundamenty.

Společnost Morningstar sestavila seznam 129 společností, které mají podle ní výraznou konkurenční výhodu, kterou navíc její experti vnímají jako stabilní nebo rostoucí.

Nejlepší společnosti mají předvídatelné peněžní toky a řídí je manažerské týmy, které mají za sebou množství chytrých rozhodnutí o alokaci kapitálu. Ale nejlepší firmy nejsou v dané chvíli vždycky tou nejlepší akcií ke koupi. Je také důležité, kolik investor za vlastnictví společnosti zaplatí. Zde se tedy firma zaměřuje na 10 nejlepších společností s aktuálně nejvíce podhodnocenými cenami akcií.

10 nejlepších akcií k listopadu 2022

 Deset nejvíce podhodnocených akcií ze seznamu Best Companies to Own k 31. říjnu 2022 bylo:

1. Taiwan Semiconductor Manufacturing TSM
2. Yum China YUMC
3. Comcast CMCSA
4. Equifax EFX
5. Anheuser-Busch InBev BUD
6. TransUnion TRU
7. Masco MAS
8. Guidewire Software GWRE
9. Walt Disney DIS
10. International Flavors & Fragrances IFF

Morningstar dále předkládá důvody pro svoje rozhodnutí, včetně některých klíčových metrik. Všechny údaje jsou k 31. říjnu.

Taiwan Semiconductor Manufacturing
• Cena/férová hodnota: 0,46
• Odvětví: Polovodiče
Akcie největšího specializovaného výrobce čipů na světě se letos potýkaly s problémy kvůli makroekonomické nejistotě, nízké poptávce a novým americkým omezením v obchodování s čínskými zákazníky. Očekáváme, že krátkodobé nejistoty ohledně poptávky ve foundries porostou, ale myslíme si, že Taiwan Semiconductor je dlouhodobě podhodnocený z toho titulu, že bude v dlouhodobém horizontu profitovat z cloudových služeb, říká Phelix Lee, analytik Morningstar. Akcie společnosti Taiwan Semiconductor se obchodují o 54 % pod naším odhadem férové hodnoty 133 USD.

Yum China
• Cena/férová hodnota: 0,49
• Odvětví: Restaurace
Přestože opětovný nárůst případů koronaviru vyvolal tlak na čínský restaurační sektor, myslíme si, že Yum China, největší řetězec restaurací v Číně, je trestán neprávem: akcie Yum China jsou podhodnocené o 51 % oproti našemu odhadu férové hodnoty 84 USD. Podle seniorního analytika společnosti Morningstar Ivana Su je důvod těmto restauracím jako Yum China (jejichž značky mimo jiné zahrnují KFC, Pizza Hut a Taco Bell) věřit. Tyto podniky mohou možná krátkodobě narážet na překážky, ale jsou dost velké na to, aby postupovaly agresivně při tvorbě ceny. Navíc zákazníkům poskytují lepší přístup díky možnostem online objednávek, dovážky a systému drive-in; a které se mohou pochlubit zdravými rozvahami.

Comcast
• Cena/férová hodnota: 0,53
• Odvětví: Telekomunikační služby
Růst kabelového podnikání společnosti Comcast zpomalil a podle nás bude zpomalovat i nadále, protože zákazníci stále více volí alternativní optické a bezdrátové sítě. Pokles akcií Comcast signalizuje prudký úbytek zákazníků, což nepovažujeme za pravděpodobné, říká Mike Hodel z Morningstar. I když Comcast očekává, že širokopásmové zákazníky ztratí, myslíme si, že investoři by se místo toho měli letos zaměřit na schopnost společnosti generovat silný peněžní tok a udržovat solidní rozvahu i přes přetrvávající překážky. Akcie Comcast se dnes obchodují o 47 % pod naším odhadem férové hodnoty 60 USD.

Equifax
• Cena/férová hodnota: 0,54
• Odvětví: Poradenské služby
Equifax, jedna z předních úvěrových kanceláří ve Spojených státech, naráží v současnosti na značné překážky, protože útlum na hypotečním trhu – a následný pokles poptávky po hypotečních úvěrech – si vybírá svou daň. Přesto si myslíme, že trh je příliš tvrdý: akcie Equifax se obchodují 46 % pod naším odhadem reálné hodnoty 315 USD. Ve skutečnosti si myslíme, že segment Workforce Solutions společnosti Equifax je diferencovaný a bude pro firmu nadále velkým zdrojem zisku, říká analytik Morningstar Rajiv Bhatia. Fundamenty tohoto segmentu jsou dle nás silné. Nyní je to největší segment společnosti Equifax.

Anheuser-Busch InBev
• Cena/férová hodnota: 0,56
• Odvětví: Nápoje—Pivovary
Pivovar Anheuser-Busch InBev má obrovský globální dosah. Společnost má za sebou několikero nákupů značek se slibnými růstovými platformami, následné rozšiřování distribuce a zároveň nemilosrdné stlačování nákladů. „AB InBev má jednu z nejsilnějších cenových výhod v našem defenzivním spotřebitelském pokrytí,“ říká ředitel Morningstar Philip Gorham. Myslíme si, že trh akcie AB InBev dlouhodobě podceňuje: Akcie se obchodují o 44 % pod naším odhadem férové hodnoty 90 USD.

TransUnion
• Cena/férová hodnota: 0,60
• Odvětví: Poradenské služby
Další z předních agentur pro spotřebitelské úvěry, TransUnion, vidí překážky v podobě znižší hypoteční aktivity a také ze směnných kurzů; přibližně jedna čtvrtina příjmů TransUnion pochází z mezinárodních trhů (i když mezinárodní obchod si ve skutečnosti vede dobře). Navzdory tomu zůstává konkurenční pozice TransUnion nedotčena, říká Bhatia z Morningstar. Akcie TransUnion se obchodují o 40 % pod naším odhadem férové hodnoty 98 USD.

Masco
• Cena/férová hodnota: 0,63
• Odvětví: Stavební výrobky a zařízení
Akcie Masco jsou podle našich metrik podhodnocené o 37 %. Společnost Masco, která vyrábí produkty pro domácí kutily a stavební výrobky, během posledních několika let přepracovala svůj manažerský tým a obchodní model. Přestože výsledky za třetí čtvrtletí zklamaly, líbí se nám, že management odstranil cyklické a nejméně ziskové podnikání společnosti, snížil náklady a posílil rozvahu, říká ředitel sektoru Morningstar Brian Bernard. Akcii přiřazujeme odhad reálné hodnoty ve výši 74 USD.

Software Guidewire
• Cena/férová hodnota: 0,63
• Odvětví: Software – Aplikace
Lídr v oblasti klíčových softwarových řešení pro trh neživotního pojištění, společnost Guidewire stále při přechodu na cloud před několika problémy, všímá si vedoucí analytik společnosti Morningstar Dan Romanoff. U této firmy vidíme příležitost k migraci více jejích zákazníků do cloudu v nadcházejících letech a rozběh pro další růst. Akcie společnosti Guidewire se obchodují 37 % pod naším odhadem férové hodnoty 95 USD.

Walt Disney
• Cena/reálná hodnota: 0,63
• Odvětví: Zábava
Walt Disney podle nás odvádí dobrou práci při transformaci svého podnikání, neboť mediální průmysl se vyvíjí. Úsilí zaměřené přímo na spotřebitele, včetně Disney+, Hulu a ESPN+, přebírá roli hnací síly dlouhodobého růstu, zatímco firma přechází na streamování. Senior analytik společnosti Morningstar Neil Macker dodává, že kolekce byznysů se značkou Disney demonstruje moc v cenotvorbě. Analytik také očekává, že nadále dobře se bude dařit také parkům navzdory obavám z inflace. Akcie Disney jsou o 37 % podhodnocené oproti našemu odhadu férové hodnoty 170 USD.

International Flavors & Fragrances
• Cena/férová hodnota: 0,65
• Odvětví: Speciální chemikálie
International Flavors & Fragrances je celosvětově největším výrobcem speciálních přísad, který zahrnuje sektor potravinářský, nápojový, zdravotní, zařízení do domácnosti, osobní péče a farmaceutický průmysl. Stratég Morningstar Seth Goldstein tvrdí, že IFF má „záviděníhodné portfolio aktiv“ a její vlastní chráněné formule dodávají značnou sílu z hlediska cenotvorby. Akcie International Flavors & Fragrances jsou podhodnoceny o 35 % ve srovnání s naším odhadem férové hodnoty 150 USD.

Zdroj: Morningstar

 
 
 

Čtěte více:

Nuveen: Je lepší být zainvestován, spíše do defenzivy
10.10.2022 6:04
Základní příběh kolem amerických akcií se vlastně moc nemění. Bude dál...
Šest pozitivních signálů na trzích podle hlavní stratéžky Invesco
06.10.2022 6:04
Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás c...
Perly týdne: Místo 60/40 tu je 50/30/20 a nikdo, kdo by si všímal hodnoty
14.10.2022 16:43
Zakladatel společnosti Greenlight Capital David Einhorn popisuje, jak ...
Těžká volba investora aneb kam s penězi v prostředí vysoké inflace?
17.10.2022 6:04
Během uplynulých 15 let, co se aktivně věnuji investicím na kapitálový...
Pokud končí 60/40, tak přichází 40/60
26.10.2022 17:20
V poslední době se v investičních diskusích objevují dvě, alespoň na p...
Tento týden bude připsána dividenda z akcií ČEZ. Jak ji vhodně reinvestovat?
31.10.2022 12:44
Akcionářům tuzemské energetiky ČEZ bude tento týden připsána dividenda...
Obchodované společnosti výrazně mění své chování. Peníze přestávají proudit k akcionářům, míří jinam
02.11.2022 15:59
Po finanční krizi se mimo jiné hovořilo o tom, že obchodované společno...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.05.2024
16:01Přehledně: Odkdy se na firmy vztahuje ESG reporting?
15:30J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
9:45Víkendář: Apple nemusí v oblasti umělé inteligence dělat všechno sám
17.05.2024
22:00S&P 500 si připsal již čtvrtý týdenní zisk v řadě  
17:45Americká ekonomika podle jednoduchého indexu celkového blahobytu
17:27Filla, Zrzavý či Toyen. V galerii KODL probíhá předaukční výstava a blíží se tradiční aukce 26. května na Žofíně
17:13TRHY: GameStop vypadá jako GameOver, zatímco zlato se vrací nad 2400 dolarů  
16:17Odbory Royal Mail hrozí stávkou, pokud Křetínský nesplní jejich požadavky
15:43CNBC: Žhavá rally drahých kovů může pokračovat, cíl pro zlato až u 2600 dolarů
14:04Ramsey: Tesla má u autonomního řízení specifickou strategii, nabíjecí stanice jsou jedním z nejhodnotnějších aktiv
12:50Primoco UAV SE: Oznámení o odvolání konání valné hromady
12:45Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu
12:24Perly týdne: Spekulace na akciích jako sociální rebelie?
12:07Skupině Photon Energy klesly v prvním čtvrtletí tržby, provozní zisk jí stoupl
11:46Jak ozdravit největší realitní trh na světě? Na peníze od vlády finanční trhy slyší
11:20Eurostat: Míra inflace v EU v dubnu zůstala na 2,6 procentech, v ČR se zvýšila
11:09FRESH s Janem Burešem a Dominikem Rusinkem: Hledání nové letové hladiny aneb kde ČNB ‚zaparkuje‘ úrokové sazby?  
9:49Čína oznámila rozsáhlá opatření na oživení realitního trhu
9:01Rozbřesk: Červnový pokles sazeb ECB potvrzen
8:44Colt CZ dokončil akvizici Sellier & Bellot, čínská ekonomika prochází nevyrovnaným oživením a futures jsou v červeném  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data