Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky dnešní valné hromady ČEZu

Výsledky dnešní valné hromady ČEZu

21.1.2005 14:52
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČEZ:
Valná hromada společnosti ČEZ dnes schválila ovládací smlouvy s ČEZData, s.r.o., ČEZ Zákaznické služby, s.r.o. a ČEZ Logistika, s.r.o. a dovršila tak další fázi restrukturalizace společnosti po integraci regionálních distribučních společností. Cílem restrukturalizace je zefektivnění fungování skupiny ČEZ a naplnění požadavků EU na unbundling – oddělení výroby a distribuce elektrické energie.

Valná hromada společnosti ČEZ dále schválila na návrh FNM možnost, aby ČEZ nabyl vlastní akcie a to až do zákonem daného limitu 10%. Toto rozhodnutí otevírá možnost odprodeje akcií ČEZ společnosti ČEZ, o kterém, jak již dříve oznámilo, uvažuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Případná realizace tohoto kroku je však podmíněna souhlasem vlády ČR a představenstva a dozorčí rady ČEZ.

Představenstvo a dozorčí rada ČEZ možný odkup akcií a jejich následný prodej na veřejném trhu či snížení vlastního kapitálu posoudí s ohledem na jejich výhodnost pro společnost a všechny její akcionáře.

Společnost ČEZ může této možnosti využít k optimalizaci kapitálové struktury, která je v současné době vychýlena směrem k vlastnímu kapitálu s relativně nízkou vnější zadlužeností. Lepší využití kapitálu znamená zvýšení rentability vlastního kapitálu, ze kterého mohou mít užitek všichni akcionáři společnosti ČEZ.

Klíčové pro rozhodnutí o této transakci budou samozřejmě až konkrétní parametry případné transakce, nejen z hlediska pozice akcií ČEZ na kapitálovém trhu a vlivu na ratingové hodnocení, ale také z hlediska rovného a transparentního přístupu ke všem akcionářům.

Doba platnosti usnesení valné hromady dává ČEZ flexibilitu zvážit, zda a kdy umístit postupně akcie na trh, v závislosti na vývoji na trhu i jaké se budou ČEZ nabízet jiné investiční příležitosti, nebo i snížit základní kapitál. Zvýšením free floatu (volně obchodovatelných akcií na trzích) by došlo k zvýšení likvidity akcií a přilákání nových investorů. Noví investoři zvýší poptávku po akciích, vyšší poptávka podpoří kurz akcií a tedy hodnotu pro všechny akcionáře, včetně státu.

Dále valná hromada společnosti ČEZ schválila možnost rozšíření akciového motivačního programu i na manažery dceřiných společností ČEZ.


Váš názor
 • Kecy, kecy, kecy...
  21.1.2005 15:06

  Jde o jasný a arogantní příklad státního TUNELOVÁNÍ firmy ČEZ, kdy si vyčúranci z MPO vytáhnou lehce z firmy peníze, ale rozvoj firmy a akvizice budou prosazovat z peněz(zisku), které by měly být určeny na dividendy ostatním akcionářům... Už aby ti socialisti skončili s tím svým NEvládnutím, je hrozné se dívat na takové diletanty jako jsou ministři Urban a Palas nebo na demagogy typu Sobotky a Grosse. Čest vaší špatné práci soudruzi..
 • Kecy, kecy, kecy...
  21.1.2005 15:05

  Jde o jasný a arogantní příklad státního TUNELOVÁNÍ firmy ČEZ, kdy si vyčúranci z MPO vytáhnou lehce z firmy peníze, ale rozvoj firmy a akvizice budou prosazovat z peněz(zisku), které by měly být určeny na dividendy ostatním akcionářům... Už aby ti socialisti skončili s tím svým NEvládnutím, je hrozné se dívat na takové diletanty jako jsou ministři Urban a Palas nebo na demagogy typu Sobotky a Grosse. Čest vaší špatné práci soudruzi..
  Lojza
  • klasa soc.dem.řízení
   21.1.2005 15:53

   To je podívaná co? Urban,Sobotka,Grossss,Jahnnn a další socanský ekonomové.Co názor,to perla a zde máme výsledek. Jediné ,co nás může uklidnit je to , že to určitě myslí upřímně. Nezoufejme, volby jsou již za necelé 2 roky. to snad ani rozhodnutí zástupce státu převtěleného do major. akcionáře nebude promlčené, nebo jo pane Urban?
   Big Ládin
   • Zpátky do výroby, borci
    21.1.2005 16:22

    ČEZovým fanatikům fakt nerozumím. Tvrdí, že a) ČEZ je fundamentálně podhodnocený a zároveň je b) o něj zájem ze zahraničí, který by byl větší, kdyby bylo víc volných akcií a zároveň c) stát akcionaří v ČEZu špatně. Pak nechápu, že křičí, když jim hrozí, že ČEZ koupí vlastní akcie za cca tržní cenu. Buď bude ČEZ akcie chtít prodat, pak takový prodej skutečně přiláká další investory o to víc, že sníží podíl špatně hospodařícího státu. V "nouzi" o ty akcie sníží ZK a tak mezi zbylé akcionáře rozhodí rozdíl mezi fundamentální a tržní hodnotou, čímž fundamentální hodnotu akcií fanatiků zvýší... Nebo slovům o fundamentálním nadhodnocení nevěří ani jejich autoři?
    Kozina+
Aktuální komentáře
18.6.2018
17:35Koruna začala týden oslabením. Tržní náladu ropa úplně nevylepšila  
17:18Obchodní konflikt rezonuje trhy, zatčení ředitele Audi posílá Volkswagen do červeného  
17:02Od ECB se čekalo víc, od Fedu míň. Pohoda pro dolar
16:01Maďarsko zpřísní podmínky po poskytování hypoték
15:54Itálie neměla euro nikdy přijímat. A hlavně: ECB jí už moc nepomůže
15:17Google a jeho čínská sázka za půl miliardy dolarů
14:18Německo zadrželo šéfa Audi kvůli emisní aféře
12:31Trumpův další cíl: NATO
11:54Prabos se chystá na další START Day. Jeho akcie na RM-S posílily za týden o 8 procent
11:04Týdenní výhled: OPEC a spor USA s Čínou zahýbou s cenami ropy, důležité výsledky ohlásí FedEx a Micron  
10:58Čína útočí na americkou ropu, co odpoví Trump? Trhy začínají týden s obavami  
10:53Růst britské ekonomiky je nejslabší od roku 2009, odhaduje komora
10:31Čínská cla na americkou ropu zasáhnou obchod za miliardu měsíčně
10:13Praha se probouzí pomalu, v Evropě se daří bankám a telekomunikacím  
9:46Coworking je druhým nejhodnotnějším sektorem světa. WeWork před Airbnb či SpaceX
9:40Nad některými otázkami zápisu změn do obchodního rejstříku
9:18PEGAS NONWOVENS a.s.- oznamuje výsledky valné hromady
9:11Rozbřesk: OPEC+ rozhodne o ropě, euro dál tíží ECB. Co turecké volby?
8:53Výhrůžky USA-Čína budí obavy, evropské burzy asi otevřou poklesem  
8:28Hlupáci staví zdi, komentují čínská média americká cla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y