Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Krátce na téma: Nový spotřební koš

Krátce na téma: Nový spotřební koš

16.02.2007 14:12
Autor: David Marek

Časy se mění. Spočítejte si, kolik spolucestujících v metru zapíná při nastoupení MP3 přehrávač. Do šatníku mnoha mužů (a nejen teenagerů) se dostala baseballová čepice. Počty lidí, kteří si nechali odstranit oční vadu laserovou operací, rostou téměř geometrickou řadou. Potkat fotografa zaznamenávajícího světlo pomocí krystalu stříbra je v době záplavy digitálních fotoaparátů velká vzácnost. Tyto změny musí reflektovat spotřební koš, na němž se měří inflace. Pohled na změny ve spotřebním koši jsou příležitostí k zamyšlením nad změnami české společnosti.

Celou analýzu k aktualizaci spotřebního koše si klienti Patria Plus mohou stáhnout v sekci Ekonomika -> Analýzy


Váš názor
 • A co zvýšení nájemného?
  02.03.2007 14:38

  Regulované nájemné se v lednu zvýšilo v průměru o 30%. Konkrétně v mém případu došlo k růstu o 41%, tj. 650 Kč. O 150 Kč pak vzrostly platby za elektřinu. Můj příjem je 15 000. tedy výdaje mě stouply o více než 5 %. Zajímalo by mne, zda jsou ve spotřebním koši zahrnuty i platby za nájemné.
  Petra
 • Obyčejní občané
  16.02.2007 14:24

  Hlavně , aby v tom vašem moderním spotřebním koši byly takové věci a služby, které užívají i obyčejní občané,Ti mají úplně jinéstarosti, než poslouchat MP3(kterou ani nemají),např.platit za elektřinu a nájem, popř.kupovat brambory.Jako kriterium inflace baseballová čepice- Vy už z nás máte fakt úplnou prdel.
  ivan
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - HDP, q/q
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y