Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: PPF jedná o prodeji podílu v České pojišťovně

ČTK: PPF jedná o prodeji podílu v České pojišťovně

28.3.2007 8:15
Autor: ČTK

Praha 28. března (ČTK) - Majitel České pojišťovny, finanční skupina PPF, jedná minimálně se čtyřmi zájemci o prodeji podílu v největší tuzemské pojišťovně. S odvoláním na dva vysoce postavené zdroje ze skupiny to píšou dnešní Hospodářské noviny (HN). Podle serveru Aktuálně.cz má o podíl zájem zhruba pět velkých finančních institucí.
PPF Group, kterou ovládá finančník Petr Kelner, je nyní podle HN ochotna prodat jen menšinový podíl v pojišťovně. Do budoucna však nejsou vyloučeny ani jiné varianty. Podle Aktuálně.cz má ale jít o majoritní podíl. Ve hře zůstává i prodej akcií České pojišťovny přes burzu.
V souvislosti s prodejem podílu v České pojišťovně se mluví například o francouzské pojišťovně AXA, bankovní skupině KBC, která je majoritním vlastníkem ČSOB, nebo o německé pojišťovně Allianz. Spekuluje se i o nizozemské ING. Žádná z firem však nechce jednání komentovat.
"Akcionáři skupiny PPF po celou dobu vlastnictví České pojišťovny zvažovali a zvažují všechny strategické možnosti, které umožní její další úspěšný rozvoj. Jde však o dlouhodobý proces a ke konkrétním spekulacím se proto nebudeme vyjadřovat," uvedla mluvčí PPF Dita Fuchsová.
Sdílnější nejsou ani zájemci. "Zásadou AXA je nekomentovat zvěsti, které se proslýchají o vývoji na pojistném trhu," sdělil tiskový mluvčí českého zastoupení francouzské pojišťovny Marek Zeman. Podobně reagovala Alexandra Gjurić z ING: "Nejsme zvyklí reagovat na pověsti, které se šíří trhem."
Ani belgická skupina KBC nehodlá nic komentovat. "KBC Group se nikdy nevyjadřuje ke spekulacím o konkrétních společnostech," řekla mluvčí belgické skupiny Viviane Huybrechtová. "Samozřejmě máme zájem o růst našich aktivit ve střední a východní Evropě a pokud se naskytne výhodná příležitost, zvážíme ji," dodala. Místní zastoupení Allianz dokonce vše popírá. "Mezi Allianz pojišťovnou a PPF Group neprobíhají žádná vyjednávání," uvedla Jaroslava Fašková z oddělení komunikace.
Za nejvážnějšího zájemce je považována pojišťovna AXA, která vloni koupila místní aktivity Winthertur. Před několika dny slibovala AXA ke konci roku významný nástup do oblasti neživotního pojištění .
Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav. Její tržní podíl ke konci roku 2006 přesahoval 33 procent. Pojišťovna, která spravuje 13 milionů pojistných smluv, má základní kapitál čtyři miliardy korun. Loni vytvořila podle předběžných nekonsolidovaných výsledků rekordní čistý zisk 8,3 miliardy korun; o rok dříve vydělala 4,6 miliardy Kč. Na růstu zisku se však minulý rok podílely jednorázové výnosy například z prodeje eBanky a podílu ve stavební spořitelně Modrá pyramida.
PPF Group ovládá v Česku mimo jiné i splátkovou firmu Home Credit nebo PPF banku. Celkem skupina spravuje majetek v hodnotě přes 170 miliard korun.

Váš názor
 • Definitivní tečka
  28.3.2007 10:19

  Tento prodej by udělal definitivní tečku za beztrestnou krádeží České pojišťovny při privatizaci. Pan Kočárník bude mít konečně klid na duši a miliardy na kontě.
  SAMO
 • zlodějina po česku
  28.3.2007 9:40

  jsem moc zvědavý kolik si řeknou za akcii, určitě to bude o dost víc než 21200, které dali vyvlastněným akcionářům ČP...už se s nimi někdo soudil?
  ervin
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data