Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Majitel Fortuny se prodeje Sazky nejspíš účastnit nebude, naopak zvažuje právní kroky

Majitel Fortuny se prodeje Sazky nejspíš účastnit nebude, naopak zvažuje právní kroky

25.08.2011 13:16
Autor: mediafax

Pouze desetiprocentní je šance, že se investiční skupina Penta zúčastní výběrového řízení na nového majitele zkrachovalé loterijní společnosti Sazka. Agentuře Mediafax to dnes řekl mluvčí Penty Martin Danko.

"Máme vážné pochybnosti o zvoleném způsobu prodeje. Pod hlavičkou Penty se výběrového řízení na 90 procent účastnit nebudeme," prohlásil Danko a zdůraznil, že definitivně se investiční skupina ještě nerozhodla.

Mluvčí Penty ve čtvrtek zopakoval své dřívější prohlášení, že zvolený způsob prodeje formou výběrového řízení místo běžnější dražby považuje Penta za frašku a skandál.

"Zvažujeme právní kroky," řekl agentuře Mediafax Danko a dodal, že Penta je jeden z velkých věřitelů Sazky, kterých je včetně těch nejmenších kolem 2300. "Věřitel, který se tímto zmanipulovaným tendrem cítí poškozený, může podat trestní oznámení," doplnil mluvčí Penty.

Už dříve Penta prohlásila, že celé výběrové řízení je nastaveno tak, že nevede k maximalizaci uspokojení pohledávek věřitelů, ale k ovládnutí loterijní firmy skupinami KKCG a PPF

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka vyhlásil výběrové řízení na prodej zadlužené loterijní společnosti minulý týden v pátek. "Vítěz výběrového řízení by měl být znám za necelých šest týdnů," uvedla mluvčí Sazky Lenka Angelika Tichá. "Uzavřené kupní smlouvy vstoupí v účinnost v okamžiku, kdy vítěz výběrového řízení získá k převodu majetku souhlas Úřadu pro hospodářskou soutěž ČR, popřípadě kompetentního úřadu EU za podmínky, že vítěz výběrového řízení nebude českým subjektem," doplnila.

Už ve středu schválil způsob a podmínky prodeje majetkové podstaty loterijní společnosti Městský soud v Praze. Sazku správce prodá ve veřejném výběrovém řízení jako celek jednou smlouvou.

Zájemci o Sazku budou muset v rámci výběrového řízení složit předem jistinu ve výši půl miliardy korun. "Podmínky výběrového řízení jsou zcela transparentní a neobsahují žádná zásadní omezení nad rámec insolvenčního zákona, která by mohla eliminovat jakékoli potenciální zájemce o Sazku. Do výběrového řízení se tak mohou přihlásit všichni seriózní zájemci jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Sazku získá ten, kdo nabídne nejvyšší cenu. Žádné jiné kritérium nebude posuzováno," uvedla Tichá.

Sazka je v konkurzu od 30. května. Tento způsob řešení úpadku prosazovaly na schůzi věřitelů skupiny KKCG a PPF. Ty měly většinu poté, co soud zamítl pohledávky, které nebyly přezkoumány. Sazka čelila insolvenčnímu řízení od 17. ledna 2011, do úpadku ji soud kvůli mnohamiliardovým dluhům poslal 29. března. Do řízení se Sazkou soudu přihlásilo své pohledávky přes 2000 věřitelů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu
10:31Meta sází na AI efektivitu: počet zaměstnanců může klesnout o pětinu
9:41Komerční banka, a.s.: Oznámení o změně Tier 2 kapitálu
8:57UniCredit podává oficiální nabídku na převzetí německé Commerzbank
8:49Rozbřesk: Centrální bankéři neřeknou nic, protože za dané situace skutečně „nikdo nic neví“
8:43ČNB sazby ponechá, Tykač zpochybňuje převzetí ČEZ státem a trhy sledují napětí v Hormuzu i nabídku UniCreditu  
5:50Fidelity: Konec éry 60/40? Vyšší volatilita a fragmentace nutí investory přehodnotit konstrukci portfolia
15.03.2026
8:37Víkendář: Kdyby bylo k dispozici více kaučuku, mohla skončit válka dříve?
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data