Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EK: ČR a další země EU porušují pravidla o volném pohybu

EK: ČR a další země EU porušují pravidla o volném pohybu

26.8.2011 13:49
Autor: mediafax

Evropská komise od března do června letošního roku zahájila řízení pro porušení práva na volný pohyb proti Česku a dalším devíti zemím Evropské unie. Tyto státy podle čtvrteční tiskové zprávy EK stále dostatečně nezačlenily do svých právních řádů příslušnou směrnici z roku 2004.

Komise uvedla, že ČR, Německo, Polsko, Rakousko, Británie, Španělsko, Švédsko, Kypr, Litva a Malta neúplně či nesprávně uplatňují směrnice především v otázce pobytu občanů z jiných unijních zemí a jejich partnerů a rodinných příslušníků, což Brusel označil za klíčový problém. Kritizuje zároveň praktiky týkající se vydávání víz a pobytových karet členům rodin státních příslušníků třetích zemí a kolem záruk proti vyhoštění.

Šestnáct členských zemí již otázky, které komisi v této souvislosti znepokojovaly, zcela vyřešilo, nebo navrhlo nebo navrhlo pozměňující zákony, jejichž cílem je zajistit úplný soulad se zmíněnou směrnicí. Jsou mezi nimi například Francie, Itálie, Irsko, Řecko či Maďarsko. Komise zároveň sdělila, že bude pečlivě sledovat, jak členské státy, které ohlásily přijetí návrhů zákonů, plní své závazky.

"Právo na volný pohyb je jedním z práv, jehož si občané EU považují nejvíce," uvedla v prohlášení komisařka EU pro spravedlnost Viviane Redingová. "Chci zajistit, aby práva na volný pohyb mohli účinně požívat všichni občané EU," doplnila.


Váš názor
  • VOLNÝ POHYB LIDÍ SE NEZAPOVÍDÁ
    26.8.2011 14:44

    Ale volný pohyb nepízpůsobyvých občanů podobných lidem ano..Zámečnické firmy maji konjunktůru,nezabezpečený majetek je předem ztracen. Před vznikem EU se v řadě oblastí nezamykalo.Co dodat ? Vedení EU je odtrženo od reality.
    seul
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m