Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské indexy kolísají kolem nuly. Commerzbank kvůli možné státní pomoci a E.ON kvůli jádru a ztrátě hodnoty aktiv až -5 %

Evropské indexy kolísají kolem nuly. Commerzbank kvůli možné státní pomoci a E.ON kvůli jádru a ztrátě hodnoty aktiv až -5 %

13.12.2011 10:47
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Ne příliš jasně se dnes vyvíjí obchodování na evropských trzích, když se všechny hlavní akciové indexy střídavě pohybují mezi kladnými a zápornými hodnotami. Agentura Fitch se s tvrzením, že Summit EU žádný výrazný posun nepřinesl, přidala na stranu agentur S&P a Moody’s, čímž se výrazně zvýšil tlak na krátkodobé ratingy zemí eurozóny. Investory očekávaná jsou dnes data z Německa, kde by měl být zveřejněn index ZEW a z USA, kde by měly být zveřejněny maloobchodní tržby za listopad.

V červených číslech se opět pohybují především akcie bank, když oslabují zejména velké francouzské banky a německá Commerzbank, která po zprávách, že banka vyjednává s německou vládou o případné pomoci oslabuje o 4,6 %. Největší německá energetika E.ON oznámila, že do účetnictví roku 2011 promítne jednorázovou položku v rozsahu 3 miliard eur, která jde na vrub postupnému odcházení od jádra z politického rozhodnutí Německa a dopadům krize na hodnotu aktiv společnosti zejména v Itálii a Španělsku. Právní status německé akciové společnosti chce jako první energetika vůbec změnit na evropskou společnost. Akcie E.ON ve Frankfurtu zamířily až o více jak 4,6 % níže (YTD -26 %), aktuálně odepisují již jen necelá dvě procenta k 16,7 eur/akcie.



Opačné výsledky si připisují telekomunikace, které v rámci indexu Stoxx 600 rostou o 0,5 %. Francouzský CAC 40 stejně jako německý DAX aktuálně ztrácí 0,1 %, naopak britský FTSE 100 a celoevropský Euro Stoxx 50 rostou o mírných 0,1 %. Podobný vývoj zaznamenává i eurodolar, který se pohybuje kolem nuly na úrovni 1,318.

- Schindler: Společnost získala kontrakt na dodávku výtahových systémů pro novou hlavní budovu firmy Roche v Basileji.
- Commerzbank: Banka vyjednává s německou vládou o případné státní pomoci.
- Eramet: Společnost Areva podle deníku Les Echos vyjednává o prodeji 25% podílu ve firmě Eramet společnosti FSI.
- Flughafen Wien: Doprava v listopadu vzrostla o 4,8 %.
- Edison: Společnost EDF je připarevna prodat svůj podíl ve firmě Edison.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.01.2025
22:03Čtvrtek na Wall Street v režii hodnotových akcií z Dow Jones  
18:48Dva pohledy na další vývoj na nejdůležitějším globálním finančním trhu
16:59Americké indexy rotují u maxim  
16:51Akcie Colt CZ Group na maximech. Podívali jsme se do závodu v Uherském Brodě
15:58Philip Morris ČR investuje miliardu korun do rozšíření výroby v Kutné Hoře
15:40Turecká centrální banka snížila základní úrok o 2,5 bodu na 45 procent
14:14První rok DIPu: Do dlouhodobého investičního produktu dalo peníze 116.500 Čechů, chystá se první legislativní zlepšení
11:38Na akciích dnes smíšené obchodování, pod tlakem jsou technologie  
11:22RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení o změně funkční měny k 1.1.2025
11:14Putina podle zdrojů Reuters čím dál více znepokojují potíže ruské ekonomiky
10:36Škoda Auto loni vyrobila celosvětově přes 925.000 aut, meziročně o 4,2 pct víc
10:07Saúdská Arábie chce vynaložit 600 miliard USD na investice a obchod s USA
9:11Rozbřesk: Evropa stabilizovala dluh, premiantem je Řecko. Jaká jsou rizika do budoucna?
8:42Trump stále v centru dění díky TikToku a Stargate, turecká centrální banka sníží sazby. Evropské futures smíšené  
6:28Akcie, které nabízí vysoký růst dividend a mají silný cash flow podle Wolfe Research  
22.01.2025
22:01Hlavní zámořské indexy druhý den vlády Trumpa posilovaly  
17:30Dvě zajímavé teorie
16:57Index S&P500 útočí na historická maxima  
14:42Daňové změny kolem investic s rokem 2025: Časový test, prodeje, dividendy
13:54Jakub Blaha: Netflix přidal nejvíce uživatelů v historii  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Alaska Air Group Inc (12/24 Q4, Bef-mkt)
American Airlines Group Inc (12/24 Q4, Bef-mkt)
CSX Corp (12/24 Q4, Aft-mkt)
Freeport-McMoRan Inc (12/24 Q4, Bef-mkt)
General Electric Co (12/24 Q4, Bef-mkt)
Intuitive Surgical Inc (12/24 Q4, Aft-mkt)
Texas Instruments Inc (12/24 Q4, Aft-mkt)
7:00Swedbank AB (12/24 Q4)
13:45Union Pacific Corp (12/24 Q4)
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.