Především americká makrodata a nízká aktivita dokázali přinést Evropě zisky v předposledním týdnu roku 2011. Americká data z trhu práce překvapivě ukázala na pokles týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti na hodnoty nevídané od roku 2008. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby také rostly nejvíce za čtvrt roku, když poptávka po letadlech dokázala zastínit pokles výdajů na počítačové vybavení. Objemy obchodování zaostaly za dlouhodobým průměrem, na který jsme zvyklí na indexu Stoxx 600, o 31 %.
Banky ve středu reagovaly velmi rozporuplně na zprávu od ECB, která jim poskytne v tříročních úvěrech celkově 489 mld. USD. Toto číslo bylo téměř dvojnásobné, než očekávání ekonomů. Nejdříve vzbudilo rychlý nárůst eurodolaru, který poté ale prudce klesnul a s ním ztrácely ve středu i banky. Ve zbylých dnech si ale banky u investorů opět získaly důvěru. V čele sektoru se uzavřely akcie rakouských Raiffeisen Bank a Group, když ztráty spojené s hypotečními úvěry v Maďarsku budou možná nižší, než si banky odepsaly. Francouzská rostla o 8,8 % a německá o 8,7 %.
Nejsilnějším sektorem byly ale automobilky s růstem o 6,2 %. poskočilo o 5 % poté, co navýšilo svůj podíl v SGL o 15,7 %. Faurecia, francouzský výrobce automobilových interiérů, rostl o 11 % a zabral pomyslnou první příčku v odvětví. Německý Daimler přidal 8,2 % a francouzský PSA Citroen rostl o 5,3 %.
Panevropský index Stoxx 600 i přes 3,5% růst z minulého týdne ztrácí v tomto roce 12 %. Francouzský CAC 40 v týdenním srovnání rostl o 4,4 %, britský FTSE o 2,3 % a německý DAX o 3,1 %.