Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rally 2012? Možná stačí jen to, když nenastane konec světa

Rally 2012? Možná stačí jen to, když nenastane konec světa

2.1.2012 8:27
Autor: Redakce, Patria Online

Investoři by s nákupem akcií neměli dlouho čekat, protože jejich ceny se mohou pohnout velmi rychle. Na možný okamžitý obrat v Asii poukazuje například objem krátkých pozic. Investoři by také neměli zapomínat na to, že když Čína na počátku prosince snížila povinné minimální rezervy a centrální banky ve světě uvolnily dolarovou likviditu, index Hang Seng si v jednom dnu připsal 8 %. Tvrdí to Michael Kurtz, hlavní stratég pro asijské akciové trhy ve společnosti Nomura, v rozhovoru pro CNBC.

V prvním čtvrtletí by podle něj „expozivní rally“ mohla přijít zejména díky oznámením týkajícím se nové ekonomické politiky. Jedná se především o Evropu a ECB, monetární uvolnění může přijít i v Číně. V USA se zase postupně zlepšuje obrázek ekonomiky, míní Kurtz. Je si však zároveň vědom toho, že zejména v Evropě hrozí řada rizik. Například v roce 2012 budou muset evropské země refinancovat velkou část svého dluhu a ECB se nebude moci nadále stavět k problému na dluhopisových trzích „vyhýbavě“. ECB a Německo hrají podle stratéga promyšlenou hru. V jejím rámci nechávají „krizi částečně přetrvávat, aby motivovala země na periferii k tvrdým reformám“. Neochota ECB k dalšímu uvolňování je tak do značné míry jen pózou.

Kurtz poté poukázal na skutečnost, že rizikové prémie na asijských akciových trzích jsou nyní nejvyšší v historii a ceny odrážejí „maximální úroveň rizika a nejistoty“. Pro rally v roce 2012 tak stačí jen to, že nenastane konec světa. V USA se přitom dá očekávat, že rally bude pokračovat a asijské vlády mají dost prostoru na uvolňování. Právě toto uvolňování politiky v Asii by mělo být jedním z hlavních tahounů rally v příštím roce. Nejníže se nyní nacházejí valuace v Číně, hned po ní následuje Austrálie. Vysokou korelaci s čínskými akciemi pak má korejský trh, který se ale dlouhodobě obchoduje s diskontem odrážejícím politické riziko.

Zejména na atraktivitu asijských akcií poukazoval na CNBC i Vasu Menon z OCBC Bank. Asijské trhy byly podle jeho názoru v roce 2011 negativně ovlivněny vývojem v Evropě, vedly si dokonce hůř než ostatní světové trhy. Jejich valuace tak dnes leží nízko, růst bude ale vyšší než v jiných regionech. I podle Menona se dá očekávat další uvolnění politiky v Asii, včetně snižování povinných rezerv v Číně. Čínské akcie se tedy opět stanou oblíbenou investicí, podobně tomu bude u Indonésie.

Zdroj: CNBC


Váš názor
 •  
  2.1.2012 10:05

  stači se kouknout na dokument ZEITGEIST a každý pochopi co se tady hraje za hru
  cetv
  • Za chvíli
   2.1.2012 10:59

   novináři a média zjistí, že slovo krize na nikoho a ani na trhy nezabírají, tak možná otočí)) a zase se bude hledat bod G
   ZUZKA
   • Re: Za chvíli
    2.1.2012 11:04

    Já mám momentálně krizi žaludku :-)))))
    Jesse
 • Černé labutě
  2.1.2012 9:09

  To by ale nesměly kroužit světem "černé labutě", jako je doutnající konflikt USA vs. Irán, nemovitostní bublina v Číně (města duchů), narůstající dluhy v Japonsku, USA i v Evropě ...... budou se tisknout doláče a ojra nebo ne ? Sázím na tisk a inflační šoky ruku v ruce s nárůstém cen aktiv spojených s komoditami. Kam to povede, asi všichni tušíme.
  Peté
 • 2012 vs. Y2K
  2.1.2012 9:04

  Tak trochu mi to připomíná uměle vyvolanou paniku jako před 12 lety s Y2K. Tehdy se prodávaly PCI karty do počítače, které zajišťovaly, že PC bude fungovat i v roce 2000. Stály necelou tisícovku... Amíci tenkrát vykoupili balenou vodu a vysáli z bankomatů "zásoby peněz". Tehdy to zkrátka byla lepší režie. Dnes to média tak nehrotí a člověk se nemůže zbavit dojmu, že Mayům prostě jen došla záznamová média... :)
  Berounskej
 • Doufejme
  2.1.2012 8:46

  Doufejme, že Německo a ECB skutečně hrají promyšlenou hru a nechávají krizi, aby pročistila trhy. Také je možné, že kombinace demokracie a byrokracie na EU má svoje pozitiva. Příliš velká váha hlasů voličů vede ke krátkozrakým a populisickým rozhodnutím. Ale na druhou stranu, ani vzdělání, ani morální vyspělost nemusejí růst s výší rozhodovací úrovně. Nedělat s krizí celkem nic s výjimkou symbolického QE je i podle mě dobré řešení.
  • Re: Doufejme
   2.1.2012 10:41

   Prvních 14 dní to půjde nahoru ,pak to vyklesá a bude ještě příležitost dokoupit za dobré ceny.Později ta relí přijde a to i bez umělých stimulů.Bez nich to pouze spadne hlouběji a trochu se to opozdí.V každém připadě jízda do kopce bude hrbolatá a bude to pěkně drncat.No ale stejně nahoru dojedeme.S chutí do nového roku. Kumulik
   Kumulik
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y