Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obchodujte dříve než ostatní. Zkuste premarket!

Obchodujte dříve než ostatní. Zkuste premarket!

20.6.2012 11:10

Investoři obchodující akcie na americkém trhu jsou zvyklí, že obchodování zde probíhá od 15:30 hod do 22:00 hod SEČ, kdy je také uzavřena většina obchodů. Mnoho kurzotvorných zpráv, jako jsou např. oznamované výsledky společností, údaje o nezaměstnanosti, vývoji HDP nebo spotřebitelské důvěře, může být však reportováno ještě před otevřením amerických trhů. Aby mohli investoři a obchodníci co nejdříve reagovat na aktuální vývoj na akciových trzích v USA, je jim umožněno obchodování i v tzv. předobchodní fázi neboli pre-marketu.

Mnoho investorů a obchodníků sleduje aktivitu v premarketu pro určení síly a dalšího směru vývoje akciových trhů v hlavní obchodní fázi, a jelikož obchodování v premarketu není přístupné všem brokerům, je tato možnost považována aktivními klienty za velkou výhodu.

Patria Direct, jako přední online broker v České republice, takovou možnost nově svým klientům nabízí. Podat pokyn v premarketu mohou její klienti již od 13:30 hod SEČ.

Jaké jsou další parametry, výhody a nevýhody obchodování v předobchodní fázi?

Poplatky:

Poplatek
za realizovaný pokyn je v případě premarketu oproti běžnému pokynu podanému v hlavní obchodní fázi navýšen o 10 USD, a to jak prostřednictvím internetové aplikace, tak i call centra. Klientům využívajícím pro obchodování osobního makléře se poplatky v rámci premarketu nemění.

Minimální výše investice:

Podání obchodního pokynu není omezeno minimálním ani maximálním objemem, je tedy možné zadat objednávku v jakémkoliv objemu.

Likvidita:

Nevýhodou premarketu může být snížená likvidita u některých titulů, případně vyšší spready mezi poptávkou a nabídkou. Nízký zobchodovaný objem je způsoben malým počtem akcií, které jsou v premarketu obchodovány. Tato skutečnost může zapříčinit i pouze částečnou realizaci pokynu.

Zadání pokynu:

Zadán může být pouze běžný obchodní pokyn s limitní cenou a s platností aktuálního dne. Pokyny do premarketu mohou být přijaty pouze pro tituly s RICy končícími na: P, N, O nebo OQ. Inteligentní pokyny jako Stop limit, Stop pokyn nebo Trailing stop není možné využívat. Zadání pokynu je téměř totožné jako pro obchodní pokyn zadaný v hlavní obchodní fázi, liší se pouze kolonkou „premarket“, kterou je nutné zvolit.

Premarket_At&T

(komerční sdělení)


Váš názor
 • raději snižte poplatky..
  20.6.2012 21:40

  patria by se měla hlavně zaměřit na snížení poplatků za obchodování a správu CP, pro retailové obchody tu začíná být hodně draho, pokud to nepůjde dolů, tak adios amigos.. :)
  bob
 •  
  9.3.2012 11:44

  Kdy bude aftermarket? :-)
  Chudas
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů