EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1256 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 43. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také up-trend.
Preferovaný scénář: SHORT pozice. Holubičí ECB může poslat euro pod druhou rezistenci k úrovním 1,1152, kde se nacházelo naposledy před 14ti dny.
Alternativní scénář: LONG pozice. Pokud hodnota 1,1200 EURUSD nadále podrží měnový pár a euro nebude oslabeno z Frankfurtu, může posílit nad 1,1300 EURUSD.
Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,45, celkem 41 % obchodníků se nachází v long pozici.
Klíčové technické úrovně:
R2 - 1,1359
R1 - 1,1294
Pivot - 1,1256
S1 - 1,1191
S2 - 1,1152

Komentář: Eurodolar se včera navzdory očekávání posunul mírně jižním směrem, americká měna posílila přibližně o 0,9 %. Investoři se včera probírali Béžovou knihou Fedu, ve které sice byly akcentovány čínské problémy, avšak v dokumentu to zdaleka nebylo téma číslo jedna. Dnes se pozornost investorů soustředí na odpolední zasedání ECB, eurodolar zřejmě vyčká mezi pivotem a prvním supportem. Evropa by si z Číny měla lámat hlavu daleko více (vzhledem ke své užší provázanosti s tamním trhem), a tak je zřejmé, že se od zástupců ECB dá očekávát více holubičí komentář. Ostatně podobné indicie jsme mohli slyšet již v několika uplynulých dnech. Uvidíme, jak moc odvážný a přesvědčivý M. Draghi se svými komentáři bude (a zda přečká tiskovou konferenci bez úhony, ne jako na dubnovém jednání, kdy si na něj vyšlápla německá aktivistka).
Tabulka trendů

Pozn.: Dlouhodobý trend - v řádech měsíců, střednědobý trend - v řádech týdnů, krátkodobý trend - v řádech dnů.