Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Franklin Templeton: Zaměřeno na rozvíjející se trhy

Franklin Templeton: Zaměřeno na rozvíjející se trhy

24.09.2018 16:59
Autor: Redakce, Patria.cz

Ve světle poklesu turecké liry a argentinského pesa se obavy z přenosu nákazy na celý trh rozvíjejících se ekonomik zdají být na vzestupu. Podle Franklin Templeton není ale pravděpodobné, že by současná slabost několika rozvíjejících se zemí vyústila v makroekonomickou nákazu či větší krizi na této třídě aktiv.

Argentina: Od poloviny srpna zažila Argentina opakované útoky na svou měnu a rostoucí očekávání inflace. To vedlo její vládu k tomu, aby zavedla agresivnější fiskální politiku, kterou trh přivítal s určitou skepsí. Franklin Templeton hodnotí vládní program jako náročný, zejm. v době před prezidentskými volbami v roce 2019, a očekává, že současná ekonomická kontrakce bude probíhat minimálně ještě několik měsíců.

Turecko: Politické a institucionální nejistoty, strukturálně slabá pozice běžného účtu, vyšší ceny ropy, silná depreciace turecké liry a vysoká dvojciferná inflace v problematickém geopolitickém prostředí ochladily důvěru investorů. Zpomalení ekonomiky bylo po letech silného ekonomického růstu rizikem ještě před nedávnou volatilitou. Ta se nyní dále zhoršuje.

Jižní Afrika: Přestože jihoafrický rand zažil výprodeje kvůli snaze vyhnout se riziku rozvíjejících se trhů, Franklin Templeton věří, že jde pouze o funkci této měny jako určitého indikátoru likvidnějších měn rozvíjejících se trhů. Jižní Afrika má převážně pozitivní politické prostředí díky tomu, že její nový prezident zastává pro-podnikový přístup a růst jejího HDP by se měl oproti první polovině roku zlepšit díky silnější zemědělské produkci, spotřebě a stavebnictví. Rand by tak měl po zmírnění averze k riziku a zlepšení domácího růstu také posílit.

V hodnocení současného stavu rozvíjejících se trhů je třeba poznamenat, že se tento trh sestává z mnoha rozličných ekonomik s různým tempem růst a politického rizika. Hrozba širší makroekonomické nákazy či hlubší krize této třídy aktiv je ale omezená. Celkově tedy zůstávají rozvíjející se trhy v dobré kondici.

Disclaimer společnosti Franklin Templeton: Komentáře, názory a analýzy zde prezentované slouží pouze jako informace a neměly by se považovat za individuální investiční poradenství nebo doporučení investovat do jakéhokoliv cenného papíru nebo přijmout jakoukoliv investiční strategii. Vzhledem k tomu, že tržní a ekonomické podmínky podléhají rychlým změnám, komentáře, názory a analýzy platí ke dni zveřejnění a mohou se měnit bez předchozího upozornění. Materiál není koncipován jako kompletní analýza každého údaje ohledně jakékoliv země, oblasti, trhu, odvětví, investice nebo strategie.

 
 
 

Čtěte více:

Kořeny náhlé argentinské krize
13.06.2018 6:41
Poplach kolem pesa, který minulý měsíc zachvátil Argentinu, mnohé přek...
Nová zranitelná pětka globální ekonomiky
31.08.2018 18:45
Minulý týden jsme tu trochu uvažovali o voodoo ekonomii a po sedmi dne...
Tomáš Vlk: Erdogan chce sazby snižovat, nikoli zvyšovat. Lira padá
13.09.2018 12:15
Turecký prezident na poslední chvíli vystupňoval tlak na centrální ban...
Turecká centrální banka výrazně zvýšila úroky
13.09.2018 13:40
Turecká centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 6,...
Proč ortodoxie Argentiny nefunguje o moc lépe, než buřičství Turecka?
19.09.2018 7:03
Jak má vláda reagovat, když se rozvíjející se trh přestane věřitelům l...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
14:30USA - PPI, m/m