Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Carlson: Nadpřirozené investiční schopnosti a skutečně bohatí lidé

Carlson: Nadpřirozené investiční schopnosti a skutečně bohatí lidé

14.05.2019 13:21
Autor: Redakce, Patria.cz

Když jednou bývalý šéf Fedu Alan Greenspan hovořil s Warrenem Buffettem, pokusil se shrnout podstatu jeho investičních úspěchů tím, že Buffett nikdy neprodává. To znamená, že během krátkodobých i dlouhodobých turbulencí na trhu „zatne zuby“ a nakonec pro něj dopadne všechno dobře. Jak v této souvislosti na stránkách The Wealth of Common Sence podotýká investor Ben Carlson, „Buffett po celá desetiletí ukazuje svou schopnost držet se své strategie.“ A pokud nějaký investor má „skutečnou dlouhodobou perspektivu, téměř se to podobá vlastnictví nějaké investiční nadpřirozené schopnosti“.

Carlson pak poukazuje na další „nadpřirozené schopnosti“, které mohou investorům pomoci dosáhnout úspěchu. První z nich je schopnost být trpělivý a čekat na plody své práce. Tyto vlastnosti pomohou v řadě oblastí včetně toho, že nás uchrání před přílišnými dluhy či díky nim využijeme dlouhodobou sílu úročení. Překážkou nám může být to, „když vidíme, jak si naši sousedé kupují drahé věci.“ Pak máme tendenci propadnout strachu z toho, že budeme za ostatními materiálně zaostávat. Carlson ovšem před touto mentalitou varuje a dodává, že „nakupování věcí není to samé jako vytváření bohatství“.

„Tajemství, o kterém vám většina odborníků na finance neřekne, spočívá v následujícím: Nejlepším způsobem, jak se dostat dopředu, není spořivost, ale vydělávání více peněz. Vyšší příjmy neřeší všechny finanční problémy a nejsou garancí spokojenosti. Nicméně určitě dělají život jednodušší,“ píše Carlson s tím, že jde o evidentní, ale často přehlíženou věc. Bohatství se pak „nakopne“ dvojnásob tak, že vyděláváme víc, ale neměníme svůj životní styl a tudíž i výdaje.

Velmi přínosná je také schopnost neporovnávat se s ostatními lidmi a jejich výdělky. „Závist dokáže být pravým zabijákem jak ve financích, tak v celém životě. „Je těžké najít spokojenost v případě, že se neustále srovnáváme s kariérou ostatních lidí a jejich výdělky,“ píše investor. Dalším velkým plusem je pak podle něj schopnost stále se učit, protože to je ta správná reakce na neustále se měnící svět.

Za velké plus lze také považovat schopnost nastavovat svá očekávání realisticky, protože to mimo jiné omezuje pravděpodobnost velkého zklamání či pravděpodobnost unáhlených reakcí. Pozitivní je i schopnost vydržet nepříjemné pocity a situace. Do nich se budou investoři dostávat nevyhnutelně, protože „vždy existují jiné investice, které vynáší víc než ty naše“. A stejně tak je přínosem „schopnost být spokojen s tím, co mám“. „Všichni říkají, že jejich cílem je být šťastný, ale to je jen pocit, který přichází a zase odchází. Spokojenost s tím, co mám, tak může být hodnotnější cíl než štěstí,“ tvrdí Carlson. A dodává: „Ukažte mi někoho, kdo je se svým životem skutečně spokojený, a já vám ukážu člověka, který je opravdu bohatý.“

Zdroj: The Wealth of Common Sence

 

Čtěte více:

Nejbohatším člověkem je opět šéf Amazonu, Kellner si polepšil
05.03.2019 14:03
Nejbohatším člověkem na světě je šéf internetového obchodu Amazon Jeff...
Lidé ve vyspělých zemích jsou pro vyšší zdanění majetných
19.03.2019 15:34
Většina lidí ve vyspělých zemích je zastáncem vyššího zdanění bohatých...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data