Hledat v komentářích
Patria Plus
Patria doporučuje
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět

Sloupky
Vystudoval VŠE v Praze se zaměřením na Peněžní ekonomii a bankovnictví a následně v oboru získal doktorát. Ve skupině Patria začal pracovat v roce 2007. Prošel si všemi úrovněmi makléřské pozice a v roce 2010 byl jmenován vedoucím tradingu. Před prací makléře byl zaměstnán v risk managementu v mateřské KBC Securities v oddělení pro tržní a kreditní rizika na akciovém trhu. Od roku 2014 byl zodpovědný za obchod a obchodní rozvoj skupiny Patria.

Vyhraje-li Clintonová, bude válka? Demokratičtí prezidenti si nesou z historie stigma
29.8.2016 13:12
Vyhraje-li v USA Clintonová, tak založeno na statistice a ukázce jejích zahraničně politických schopností si dovolím tvrdit, že světová bezpečnostní a politická situace bude dosti nestabilní.
Jak nízké úrokové sazby škodí bankovnímu sektoru
3.6.2016 17:56
Minulý sloupek jsem věnoval tématu záporných úrokových sazeb, které by podle mého názoru poškozovaly ekonomiku. V rámci zpětných vazeb se ke mně dostal názor, že nízké úrokové sazby ale pomáhají stabilizovat bankovní respektive finanční sektor.
Záporné úrokové sazby nepomohou a jen více uškodí
7.3.2016 15:39
V posledních týdnech rezonuje v oblasti měnové politiky téma záporných úrokových sazeb. Některé menší evropské centrální banky v Evropě již k danému kroku přikročily.
Pravý důvod pro čínský juan jako rezervní měnu MMF a ztráty eura v mezinárodním obchodu
4.1.2016 9:26
Začátkem minulého měsíce jsme se mohli mnohde dočíst, že čínský juan bude nově použit k výpočtu hodnoty SDR (Special Drawing Rights), neboli jakési multilaterální mezinárodní rezervní měny (více třeba ZDE).
Centrální banky, pomalu rostoucí vládní dluh a obcházení regulace Basel III, které bude velmi bolet
6.11.2015 12:00
Kdybych někomu bez širšího kontextu řekl, že globální státní dluh v současné době neroste dostatečně rychle, asi by mne měl za blázna. Přesto je to tak v kontextu potřeb dnešní měnové politiky centrální bank.
Ptolemaiovská teorie růstu versus skutečný význam HDP
29.1.2013 18:06
V případě, že čtenář tohoto sloupku nikdy neslyšel o „Ptolemaiovské teorii růstu“, tak ho můžu uklidnit. Nic takového, pokud vím, neexistuje. Použil jsem pouze Ptolemaia k tomu, abych demonstroval jeden problém v běžném komentování vývoje HDP a růstu ekonomiky.