Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německý průmysl přidal na tempu... denní přehled Trhy, data, výsledky

Německý průmysl přidal na tempu... denní přehled Trhy, data, výsledky

07.09.2011 18:00
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Televizní společnost BSkyB si zvolila společnost KIT digital, jejíž akcie se obchodují i na pražské burze, pro podporu a správu nového produktu Sky Go pro několik různých platforem. Akcie KIT digital dnes na pražské burze posílily o 6 %.

Evropa:
Švédská automobilka Saab požádala soud o ochranu před věřiteli. 

Průmyslová výroba v Německu příznivě překvapila, když se v červenci meziměsíčně zvýšila o 4,0 % místo očekávaných 0,5 %. Meziroční tempo růstu zrychlilo z 6,6 % v červnu na 10,1 % v červenci.

Polská centrální banka podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny a její klíčová sazba nadále činí 4,5 %. Vzhledem ke zhoršující se ekonomické situaci v eurozóně zaujala centrální banka vyčkávací postoj. Nicméně zároveň uvádí, že pokud se zhorší výhled inflace, může dojít k další korekci měnové politiky, tj. zvýšení sazeb.

USA:
Společnost Yahoo! odvolala CEO Carol Bartz. Akcie reagují 4procentním růstem.

Změny ve vedení neobešly ani Bank of America. O svůj post přišli šéfka správy aktiv Sallie Krawcheck a šéf retailových operací Joe Price. Do pozice co-COO byl naopak povýšen šéf investiční divize Thomas K. Montag, který by se po případném odchodu CEO Moynihana mohl stát jeho nástupcem. Akcie banky posilují o 4 %.

V případě, že budou nároky regulátorů ve věci plánovaného převzetí T-Mobile USA příliš nákladné, sníží AT&T nabízenou cenu. Akcie AT&T jsou mírně v plusu, akcie Deutsche Telekom přidávají 2 %.

Výrobce čipů Nvidia zlepšil výhled pro FY13, který začíná v únoru. Tržby by měly dosáhnout výše 4,7-5 mld. USD oproti trhem očekávaným 4,4 mld. USD. Růst by se měl týkat obou hlavních segmentů, grafických čipů a procesorů pro mobilní zařízení. Akcie přidávají 7 %.

Ani odchod Steva Jobse z postu CEO Applu zatím investory nevystrašil. Cena put opcí na akcie Applu se propadla na roční minimum.

V médiích se objevily informace, že prezident USA Barack Obama by měl v zítřejším projevu v Kongresu představit nový fiskální balík v rozsahu 300 mld. USD, který by měl podpořit ekonomiku a tvorbu pracovních míst. Hlavními prvky nového plánu by měly být daňové úlevy pro zaměstnance i zaměstnavatele a investice do infrastruktury.

Očekávaná data následujícího dne:
CET Událost konsensus předchozí
13:45 EMU - ECB rozhoduje o sazbách 1,50% 1,50%
14:30 USA - Obchodní bilance -51,0 mld. USD -53,1 mld. USD
14:30 USA - Žádosti o dávky 405 k 409 k
  USA - Projev prez. Obamy v Kongresu    

Očekávané firemní události:
  Bez důležitých událostí    


Shrnutí vývoje na finančních trzích:
  7.9.   6.9.   Změna za den   Změna za rok
3M Pribor 1,16 1,17 -0,01 -0,06
2Y IRS 1,37   1,35   0,02   -0,34
10Y IRS 2,22 2,17 0,05 -0,32
CZK/EUR 24,47   24,47   0,00%   -0,90%
CZK/USD 17,37 17,47 -0,60% -10,50%
USD/EUR 1,4086   1,4008   0,60%   10,70%
PX 994,7 973,7 2,20% -12,70%
S&P 500 1188,3   1149,7   3,40%   7,20%
DJ STOXX 50 2137,3 2078,6 2,80% -17,00%


Tip: T.O.P. – Trhy o páté z Patria.cz

Denní komentované shrnutí událostí na finančních trzích u nás i ve světě, odesíláno v pracovních dnech mezi 17. a 18. hodinou. Přihlašte se k odběru nového souhrnu ZDE!

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029
13:29BlackRock překonal odhady a zaznamenal rekordní příliv do ETF
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled
11:35Šance na dohodu USA - Írán drží optimismus na trzích. Důsledky války poodhalí PPI  
11:30Novo Nordisk spojuje síly s OpenAI. Doufá v urychlení vývoje nových léků
11:00Poptávka po ropě letos klesne, IEA kvůli Íránu výrazně přehodnotila prognózu
10:36Jan Bureš: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne
10:03Rozbřesk: Trhy věří brzkému konci íránského konfliktu. Ale co když se pletou?
9:48Příliš drahá a roztříštěná? Investoři zpochybňují strategii i valuaci OpenAI
9:21Tržby LVMH nesplnily očekávání. Oživení luxusu brzdí válka na Blízkém východě
8:43Nejistota kolem Hormuzu pokračuje, OpenAI čelí otázkám ohledně valuace a Rolls-Royce SMR má kontrakt na tři reaktory  
6:05Block: Vliv umělé inteligence na zaměstnanost se znatelně projeví na akciovém trhu
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index