Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Středisko cenných papírů bude na konci roku 2011 zrušeno

Středisko cenných papírů bude na konci roku 2011 zrušeno

22.12.2011 16:28
Autor: ČTK

Středisko cenných papírů (SCP), jež počátkem července 2010 převedlo veškerou svou činnost týkající se vedení evidencí zaknihovaných cenných papírů na Centrální depozitář cenných papírů, bude rozhodnutím ministra financí k 31. prosinci 2011 zrušeno a vymazáno z obchodního rejstříku. MF o tom informovalo na webové stránce.

Veškerá práva a povinnosti SCP přejdou na ministerstvo financí jakožto zřizovatele zaniklé příspěvkové organizace. MF vyzvalo dlužníky střediska, aby své závazky plnili od ledna 2012 na jeho příjmový účet.

Odpovědi na dotazy ohledně zaknihovaných cenných papírů jsou jejich majitelům oprávněni poskytnout účastníci centrálního depozitáře z řad podnikajících právnických osob. Těmi jsou vedle pražské burzy, RM-Systému, MF či ČNB také banky a obchodníci s cennými papíry. Bližší informace o poskytování služeb drobné klientele může poskytnout též Asociace pro kapitálový trh ČR.

Centrální depozitář získal od SCP data za celou dobu jeho existence, tedy od roku 1993. Licenci na provoz depozitáře vydala předloni ČNB firmě Univyc, což je dceřiný podnik Burzy cenných papírů Praha. Univyc se pak přeměnil na akciovou společnost Centrální depozitář cenných papírů. SCP vzniklo pro potřeby kuponové privatizace a dávno podle odborníků nesplňovalo nároky současného kapitálového trhu. Na jeho nedostatky odborníci upozorňovali již v 90. letech minulého století.


Váš názor
 • a stačí se podívat
  22.12.2011 18:23

  co dnes chce nenazřaný CDCP, a jak se chovají lidi v něm... hůř než za socialismu :( asi špatná firemní kultura
  bO
 •  
  22.12.2011 16:35

  Další Kalouskovština. To co bylo zadarmo se musí platit.
  Homo
  • to Homo
   22.12.2011 17:56

   Souhlasím, to je další slušná trafika a podvod na občanech, stačí se jen podívat, komu to sype: http://www.cdcp.cz/dokument.aspx?k=Struktura-Organy
   oh171
   • Re: to Homo
    22.12.2011 18:35

    já bych z tohoto Kalouska tentokrat vyjmula a doporučila bych bedlivě prostudovat na portalu justice firmu burzu cenn.pap.a.s. a centrl.dep.a.s. velmi velmi poučné !!! Ješte zajímavější jsou info, kdo a jak jsou tvořeny poplatky za veškere transakce na zdejší burze a jestli jsou regulovány a kdo je stanovuje.Zejména také , kdo a jak a za kolik muže zpět nárokovat vratky za divi pro vami odvedené procenta navíc v jiné zemi.
    AMN
    •  
     23.12.2011 9:22

     Kalouska z toho nevyjmu je to další penězovod pro známé, zdatné chemiky,podle zákona ,ale nemám tušení jak jsou řešeny podobné instituce v zahraničía zda vůbec jsou
     Homo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba