EURUSD
Nejlikvidnější měnový pár na forexovém trhu po většinu tohoto týdne držel své úrovně nad hodnotou 1,1000 EURUSD. Euro zvládlo vcelku obstojně ignorovat veškeré evropské peripetie kolem Řecka, dnes na pozitivních zprávách dokonce posiluje nad týdenní pivot. Drží tak spodní contraction line, která vytváří další bod dotyku u týdenního supportu. Přibližně při hodnotě 1,1250 se nachází další silná technická úroveň. Pokud ani tato nápor eura neudrží, můžeme se dočkat ataku hodnot vysoko nad 1,1300 EURUSD.

USDJPY
Týden poznamenaný masivním nárůstem volatility má za sebou americko-asijský pár. Jen dokázal využít úterního pin baru a ve středu posílil pod technickou úroveň 121,00 USDJPY. Vzhledem k tomu, že jen posiloval i proti ostatním majors měnovým párům (EUR a GBP), jednalo se zřejmě o klasický útěk od rizika. Risk-off dokázal jen využít pouze krátkodobě, ve čtvrtek a v pátek si vzal zpět slovo dolar a veškeré zisky samurajské měně smazal. Na páru se výrazně nepodepsala technika, ani středeční zápis z jednání Fedu. Pár by se mohl podívat nad hodnoty 123,00 USDJPY a uzavřít a napravit tak gap z minulého týdne.

SPX500
Neuvěřitelná volatilita doprovázela americký index S&P500 v uplynulém týdnu. Všechny obchodní dny index otestoval hodnoty 2 050 bodů zespodu a 2 070 bodů shora. V zásadě se pohyboval mezi prvním týdenním supportem a pivotní hodnotou. Mezi těmito úrovněmi se vyskytoval zároveň 200denní jednoduchý klouzavý průměr, který index překonal nahoru a dolů hned 5x. Pokud se situace v Číně uklidní a Řecké problémy přes víkend vysublimují v dohodu, mohl by z amerického indexu opadnout stres a nervozita a zamířit výše pod 2 080 bodů, kde se nachází další technická úroveň.

USOil
Videokomentář Martina Novotného k aktuální zajímavé situaci na americké ropě WTI, která konečně opustila konsolidační kanál při hodnotě 60 USD za barel, naleznete ZDE.
XAU
Zlato v uplynulém týdnu zcela ignorovalo učebnicové poučky o bezpečném přístavu a přes nepřehlednou a místy i kritickou situaci na starém kontinentě zamířilo v úvodu týdne níže. Vytvořilo dokonce nová minima a sáhlo si na březnové hodnoty pod 1 150 USD za trojskou unci. Na vině byla Čína a její lavírující akciový trh. Obavy z přelití problémů do reálné ekonomiky, která je druhým největším "konzumentem" tohoto drahého kovu, dostaly zlato pod tlak. Druhá polovina týdne byla veselejší a zlato zamířilo výše. Posadilo se na týdenní první support a po odrazu mírně rostlo. Oscilátory vystupují z přeprodaných úrovní, avšak podobných (falešných) signálů jsme se v minulosti dočkali několika. Sázeli bychom tedy spíše na pohyb stranou při průměrné volatilitě pod hodnotou 1 170 USD za unci.
