Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Banku Zuno získal ABH Holding, chce ji posílit

Banku Zuno získal ABH Holding, chce ji posílit

24.09.2015 15:46
Autor: Redakce, Patria.cz

Internetovou banku Zuno, která působí v Česku a na Slovensku, od rakouské Raiffeisen Bank International získal ABH Holding (ABHH). Smlouva o prodeji již byla podepsána, řekl dnes ČTK mluvčí banky Vladimír Michna. Prodej Zuno ještě podléhá schválení regulačními orgány. Banka bude dále působit pod značkou Zuno a se stejným managementem. Nový majitel deklaroval zájem investovat kapitál do jejího rozvoje a expanze.

ABHH, soukromé konsorcium podniků se sídlem v Lucembursku, je mateřským konsorciem pro Alfa Banking Group. Ta se angažuje v bankovních a finančních službách v Nizozemsku, Velké Británii, Rusku, na Ukrajině, v Bělorusku a na Kypru. V prosinci 2014 představovala konsolidovaná aktiva skupiny 47,5 miliardy dolarů. Alfa Group ovládají miliardáři Michail Fridman a German Chan. Fridman patří podle Lidových novin k nejbohatším ruským oligarchům.

Změna vlastnictví ZUNO nebude mít podle Michny žádný vliv na její klienty v Česku a na Slovensku. Jejich vklady budou dál chráněné podle rakouského zákona o ochraně vkladů. Centrála banky zůstane ve Vídni.

"Změna majitele nám umožní posilnění a růst našeho podnikání na Slovensku a v České republice, tedy na trzích, na které se budeme nadále naplno zaměřovat. Zuno také získává příležitost vyhodnotit možnosti vývoje nových produktů a expanze na nové trhy," uvedl generální ředitel banky Oyvind Oanes.

"Plánujeme podporovat Zuno v růstu jeho klientské základny napříč zeměmi, věříme, že má má silný potenciál k růstu jak nabízených produktů, tak v geografickém dosahu dalších evropských trhů. Těšíme se, až se Zuno přidá k Alfa Banking Group a bude součástí naší růstové strategie. Jsme zavázáni investovat nový kapitál do Zuno, aby se mohla posunout dopředu," uvedl předseda představenstva Alfa Banking Group Petr Aven.

Online banka Zuno zahájila svou činnost v roce 2010 na Slovensku, po kterém následovala v polovině roku 2011 ČR. Patří mezi první online banky ve střední a východní Evropě a nemá klasické pobočky.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

ČNB pokračuje v režimu intervencí, sazby nechala beze změny
24.09.2015 14:00
Bankovní rada České národní banky bude pokračovat v režimu devizových ...
Výstupy ze zasedání ČNB - komentář (+ záznam TK)
24.09.2015 15:32
Bankovní rada ČNB na svém zářijovém zasedání podle očekávání ponechala...
Hloupé peníze obchodují ráno, chytré večer
24.09.2015 15:38
Wall Street Journal před několika dny zveřejnil článek s titulkem: „Ne...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO
14:45Trumpův velký den: USA a Británie uzavřely 'úplný a komplexní' obchodní pakt

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data