Oslabování cen komodit, především ropy a mědi, ovlivnilo podle analytiků vývoj globálních akcií, které tak srazily i asijské seance. Většina akciových trhů v Asii odepisovala ztráty už druhý den. Na trzích nyní přetrvávají obavy investorů kvůli mírnému globálnímu ekonomickému růstu a čeká se na rozhodnutí centrálních bank o nastavení měnových politik. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific odepsal 0,8 procenta na hodnotu 130,60 bodu.
Cena ropy WTI na trhu New York Mercantile Exchange odepsala 0,30 % na hodnotu 50,41 amerického dolaru za barel. Cena ropy Brent na Intercontinental Exchange (ICE) oslabila o 0,25 % na 51,82 USD za barel.
Podle agentury Bloomberg optimismus investorů, že úrokové sazby zůstanou delší dobru nižší, slábnou, právě vzhledem k obavám o globální ekonomický růst. Americký FED a japonská Bank of Japan mají příští týden oznámit nastavení měnových politik a poté bude následovat referendum o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Podle Chrise Greena, ředitele strategií NZ Capital Group Ltd., kterého citovala agentura Bloomberg, trhy očekávají jen malou šanci, že FED příští týden změní nastavení úrokových sazeb. Změna úroků by se podle něj dala vysvětlit ale i tím, že jde o odraz kvůli slabšímu ekonomickému pozadí, a to i přesto, že změna úrokových sazeb by mohla podpořit rizikovější aktiva. Obavy také vyvolávají slabší americká makro ekonomická data a případné dopady Brexitu.
Japonský index Topix klesl během obchodování o 0,9 procenta na hodnotu 1 325,50 bodu a atakoval tak týdenní ztrátu ve výši 0,9 procenta. Index Nikkei 225 uzavřel obchodování se ztrátou 0,4 procenta na hodnotu 16 601,4 bodu, Japonský jen se vůči americkému dolaru obchodoval na hodnotě 107,04 jenu za dolar. Jihokorejský akciový index Kospi klesl o 0,3 procenta, australský S&P / ASX 200 Index odepsal 1,1 procenta a novozélandský index S&P / NZX 50 ztratil 0,1 procenta. Burzy v Číně a na Tchaj-wanu zůstávají zavřené kvůli dovolené.