Investoři si během čtvrtečního obchodování možná všimli, jak vysoko jsou americké akcie. Zatím nejlepší měsíc leden od roku 1997 vynesl akcie z indexu DJIA zpět na maxima od května roku 2008. Také panevropský Stoxx 600 prudce roste a dostal se již 20 % nad minima z minulého roku, což by mělo značit nástup býčího trhu. Tyto pozitivní zprávy ale investory spíše vedly k opatrnosti. Reportovaná makrodata, týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti a prodeje nových domů, naopak mírně zaostala za očekáváním. Po úvodním mírném růstu došlo tak na vybírání zisků.
Index DJIA klesnul ze svých dlouhodobých maxim o 0,2 %. Podporovaly ho akcie (111,1 USD, 1,88%). Ty silně rostly poté, co společnost reportovala zisk na akcii 2,32 USD za čtvrtý kvartál, což bohatě překonalo odhady analytiků. Předpokládá navíc další růst tržeb kvůli úspěšným prodejům bagrů a nakladačů. Akcie rostly o 2,8 %. Velmi úspěšné byly po výsledcích i akcie Netflix. Online videopůjčovna získala za jediný den přes 20%, když odhaduje nárůst marží z prodeje online obsahu.
Na zbytku trhu spíše docházelo k vybírání zisků. Nejsilněji klesal energetický a bankovní sektor. Energetický vedla svým 6,5% propadem společnost (21,89 USD, -6,37%) Energy, které nejvíce vadil pokles ceny plynu. Ten se včera propadl o 5% poté, co došlo k předpovědi teplejšího počasí. Energy doporučili také analytici (37,43 USD, -0,45%) k prodeji. Bankovní tituly si zase uvědomily, jak těžké bude udržet zisk za konstantně nízkých úrokových sazeb, které byly tak propagovány FEDem ve středu. Průměrný pokles na bankách dosáhnul 0,8 %. (30,27 USD, 1,03%) se udržela v mírném zisku, klesla naopak (7,27 USD, -1,09%). Panamerický index S&P 500 odepsal 0,6 % a technologický NASDAQ 0,5 %.