Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rakouští odpůrci jádra shromáždili 21 534 výhrad vůči Temelínu

Rakouští odpůrci jádra shromáždili 21 534 výhrad vůči Temelínu

15.5.2012 14:06
Autor: ČTK

Rakouští odpůrci jaderné energie shromáždili 21.534 výhrad vůči plánovanému rozšíření české jaderné elektrárny Temelín. Dnes odpoledne je podle agentury APA hodlají předat hornorakouským úřadům, které pak připomínky doručí českému ministerstvu životního prostředí. 

Česká republika má podle mezinárodních smluv povinnost informovat obyvatele příhraničních regionů sousedních zemí o ekologických dopadech dostavby jaderné elektrárny. Veřejnost následně má možnost podat vůči posudku připomínky. 

V Horních Rakousech v uplynulých 30 dnech zaslalo své výhrady přes 15.000 lidí písemně a přes 6000 po internetu. Představitelé protijaderných organizací dnes na společné tiskové konferenci označili tento počet za uspokojivý. 

Česko se bude muset s výhradami vypořádat ve veřejné diskusi. Rakouští odpůrci jádra ale dnes kritizovali záměr Prahy uspořádat tuto diskusi v Českých Budějovicích. Podle nich by se měla konat v Linci. Aktivisté také požadují, aby se diskuse konala mimo období dovolených, aby se na ni mohlo dostavit co nejvíc lidí. 

Podle českých plánů by měl být v příštím roce znám vítěz tendru na dostavbu třetího a čtvrtého bloku Temelína. Dokončená elektrárna by měla být hotová nejpozději v roce 2025.


Váš názor
  •  
    15.5.2012 14:31

    Vítr, voda, ani slunce atom nenahradí, takže jedině... že bysme tam teda postavili hnědouhelnou elektrárnu a komíny natočili na jih? :)
    Berounskej
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba