Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
„Stock picking“ v akci – korekcí ke zhodnocení o desítky procent

„Stock picking“ v akci – korekcí ke zhodnocení o desítky procent

14.10.2014 10:55
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Korekce akciových trhů obvykle nejsou příliš příjemnou událostí investičního života. Přece jen během nich dochází k smrštění hodnoty portfolia, a tedy (virtuálním) ztrátám. Samotná korekce však nabízí také svou pozitivní stránku. Likvidace hodnoty totiž posílá ceny akcií k daleko atraktivnějším hodnotám, u kterých je vstup do burzovní hry bezpečnější.

Intuitinvě se nabízí otázka – jak akcie představující vstupenku do hry optimálně navolit? Se zajímavým přístupem přišel USAToday. Ten sestavil seznam šesti korekcí zasažených společností z indexu S&P 500, které splnily tři poměrně přísná kritéria.

Prvním je požadavek, aby se akcie společnosti nacházely alespoň 20 % pod úrovní svého ročního maxima. Navzdory výprodejům však musí být nadále považovány Wall Street za atraktivní aktivum. Druhým požadavkem je tak převládající hodnocení analytiků na stupni „koupit“ či „outperform“, které musí následně doplnit hodnocení „atraktivní“ nebo lepší od výzkumné společnosti New Constructs (zaměřuje se na analýzu peněžních toků společností a vyhledává akcie, u nichž se cena nachází pod úrovní odhadované tržní hodnoty). Jako třetí a poslední byl zvolen požadavek na alespoň 35 % růstový prostor. Ten byl stanoven na základě rozdílu mezi současnou tržní cenou a konsensuálním odhadem cílové ceny analytiků Wall Street.

Do seznamu se z indexu S&P 500 vměstnalo šest společností. Nechybí pak ani notoricky známá jména.

Tak například Delta Air Lines od svého ročního maxima ztratila téměř 27 % hodnoty. I přesto svým investorům od začátku roku zhodnotila prostředky o 12,5 %. Z dvaceti analytiků pokrývajících titul jich hned devatenáct doporučuje kupovat při dvanáctiměsíční konsensuální cílové ceně 51,09 USD. To představuje výnosový potenciál 65,3 %.

Pozitivní jsou analytici Wall Street také směrem k americkým automobilkám. Důvěřují tak třeba Fordu, který v minulém týdnu trhy vyděsil výhledem pro letošní rok. Jeho akcie se nyní nachází o 24 % níže (13,54 USD), než je roční maximum. To při konsensuálním odhadu cílové ceny na 18,48 USD představuje výnosový potenciál 36,5 %. Dobře si na základě výše uvedených kritérií stojí také další automobilka General Motors.

Šestici dle zvolených kritérií nejzajímavějších společností shrnuje tabulka níže.

4


Váš názor
  •  
    14.10.2014 12:00

    V Americe akcie korigují z historických maxim, v Evropě korigují na historická minima.
    Juniper
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data