Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Perly týdne: Cybertruck není normální auto a ve filmech bude méně hvězd a speciálních efektů

Perly týdne: Cybertruck není normální auto a ve filmech bude méně hvězd a speciálních efektů

21.07.2023 13:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Podle průzkumu Bank of America popularita akcií velkých technologických firem v červenci neupadá, ale naopak ještě posílila. Na CNBC poukazují na novou službu od Googlu, která by s pomocí umělé inteligence měla být schopná psát novinové články. A Yahooo Finance si všímá Muskových komentářů k Cybertrucku a přináší i pohled na další vývoj u Netflixu a firem v jeho odvětví.

Cybertruck není normální auto: Na Yahoo Finance poukázali na komentáře Elona  Muska týkající se Cybertrucku. Šéf Tesly uvedl, že poptávka po novém modelu je velmi vysoká. Ten má přitom v sobě mnoho nových technologií a „nevypadá jako normální auto, protože to není normální auto“.

Na Yahoo k tomu uvedli, že Muskovy komentáře včetně těch týkajících se posledních výsledků firmy a očekávání jsou hodně obecné. Investoři přitom podle Yahoo čekali zejména na nějaké vodítko týkající se vývoje hrubých marží, ale toho se jim nedostalo. Je přitom na jednu stranu pochopitelné, že vývoj v ekonomice a v odvětví je nejistý. Na stranu druhou ale řada firem podobná vodítka poskytuje, připomněli na Yahoo.

Netflix a stávka: Neil Begley z Moody's Investors Service hovořil na Yahoo Finance o Netflixu a dopadech, které by na něj mohla mít stávka herců a scénáristů. Podle experta se tato společnost nijak neliší od jiných v odvětví. A to znamená, že až jí dojde „zásoba obsahu, tak to začne bolet“.  Netflix se tak bude snažit zpomalit představování nových filmů a seriálů, ale v principu to na celé věci moc nemění.

Některé streamovací služby se podle Begleyho teprve dostávají do ziskovosti, některé jsou ještě před tímto bodem. Hodnota filmů a seriálů přitom byla dříve zřejmá ve chvíli, kdy bylo dílo přeprodáno třetí straně. Když je ale použito pro vlastní streamovací službu, není tato hodnota tak jasná. A s tím souvisí i některé požadavky na změnu systému odměn u scénáristů a herců. Společnosti z odvětví se pak podle experta budou nyní snažit o omezování nákladů. To mimo jiné znamená „méně speciálních efektů a méně hvězd“.

Stávka podle experta může trvat dlouho, ale může sebou nést i pokles nákladů, protože se nebude filmovat. Zlom přijde ve zmíněné chvíli, „kdy dojde nový obsah“. Pak bude záležet na síle rozvah jednotlivých firem. Tento zlom by mohl začít „někdy v roce 2024“.

Nejpopulárnější investice : Bank of America ukazuje v následujícím grafu výsledky posledního průzkumu zaměřeného na nejpopulárnější investiční aktiva a témata. Podobně jako v červnu jsou i v červenci na prvním místě dlouhé pozice na velkých technologických firmách. Jejich popularita tedy neupadá, naopak ještě nabrala na síle. Dvojnásob to platí o dlouhých pozicích na japonském akciovém trhu. Naopak méně nadšení už panuje ohledně krátkých pozic na čínských akciích. Podobné je to u krátkých pozic na dolaru a amerických bankách:

perly 1

Zdroj: Twitter

Druhý graf od BofA ukazuje, jak se její klienti staví k držbě hotovosti (relativně k celkovému objemu aktiv pod jejich správou). Maxim bylo v této oblasti dosaženo během finanční krize, kdy podíl hotovosti dosáhl 21 %. Ještě v dubnu 2007 se ale pohyboval na pouhých 11 %. Nyní se podíl pohybuje pod průměrem, který je ale nahoru tažen i vývojem kolem finanční krize:

perly 2

Zdroj: Twitter

Umělá inteligence místo novinářů? CNBC poukazuje na informace v The New York Times, podle kterého Google testuje umělou inteligenci schopnou psát novinové články. NYT prý podobně jako některá další vydavatelství dostaly od Google nabídku na tyto služby, které by měly „pomáhat novinářům v jejich práci“. Na CNBC v této souvislosti připomněli, že akcie společnosti Google „v současné rally trochu zaostávají“.

Steve Kovach pak na CNBC uvedl, že se přímo ptal společnosti Google, co jeho umělá inteligence umí, protože on se bojí o své vlastní zaměstnání. Společnost mu odpověděla, že cílem není nahrazování novinářů umělou inteligencí, ale pomoct jim v jejich práci. V rozhovoru ale také zaznělo, že hranice toho, co všechno by tato technologie mohla dělat, nejsou nyní moc jasné. Je už ovšem například zřejmé, že může generovat informace zaměřené na data a to třeba ta týkající se různých sportovních disciplín.

Na CNBC poukázali i na jiný článek NYT, který hovořil o zaměstnankyni call centra společnosti AT&T. Ta „má nyní v zaměstnání pocit, že sama trénuje umělou inteligenci, které jí má nahradit“.  Na CNBC k tomu dodali, že jedna věc jsou všechny různé experimenty, které nyní řada firem provádí. Druhou věcí je jejich skutečné uplatnění v praxi.

Na závěr se pak hovořilo o atraktivitě akcií Google, který podle některých názorů v oblasti umělé inteligence zaostává. Kovach k tomu ale řekl, že podle něj má firma velký prostor k dalšímu růstu. A „to, že nyní má Microsoft náskok, neznamená, že celá hra je u konce“. Graf porovnává výkony akcií obou společností od počátku letošního roku:

perly 3

Zdroj: CNBC

 

Čtěte více:

Yardeni: Problém je v příliš velkém počtu býků. Fundament velmi dobrý
20.07.2023 10:51
„Problém je v příliš velkém počtu býků.“ Tak nyní hodnotí situaci na a...
Fidelity International: Jak nový výzkum řeší nedostatek dat o biodiverzitě
21.07.2023 7:15
V současné době se standardizované nástroje, které finanční instituce ...
Braňo Soták: Čísla Netflix neurazí ani nepotěší,
20.07.2023 15:43
Na úvod netradičně shrnutí, čísla neurazí ani nepotěší. Ještě loni by ...
Záznam webináře k IPO mmcité: Dáváme stejnou designovou a produktovou kvalitu jako ty nejlepší značky všem uživatelům veřejného prostoru
20.07.2023 16:27
„Veřejný prostor je fascinující místo, setkávají se tu lidé i historie...
Rozbřesk: Jestřábí ECB a riziko policy chyby
21.07.2023 9:27
Dnes je tomu přesně rok, co Evropská centrální banka odstartovala cykl...
FTX podala žalobu na Bankmana-Frieda, chce zpět stovky milionů dolarů
21.07.2023 12:21
Zkrachovalá kryptoměnová burza FTX podala žalobu na svého zakladatele ...
Ján Hladký: Valuace Intuitive Surgical odtržená od reality
21.07.2023 12:31
Navzdory pokračujícím problémům čínských nemocnic zápasících s návalem...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.04.2024
20:06WEBINÁŘ už zítra: Jak na DIP? A na čem čeští investoři letos nejvíce vydělali? 23. dubna od 16:00
17:32Téměř rekordní relativní nezájem o dluhopisy, akcie tančí na hudbu budoucnosti
16:48Techy se zvedají, ale Wall Street se nedaří nahrazovat páteční ztráty  
14:37Vstup na burzu by investiční firmu CVC mohl ocenit až na 15 miliard eur
13:32Týdenní výhled: Korporátní výsledky, nervozita kolem velkého techu. Nová data asi růst výnosů nezažehnají  
11:35Akcie se zvedají z pátečního propadu, sentiment však zůstává křehký  
11:18Český státní dluh v 1. čtvrtletí vzrostl o 109,9 mld. Kč na 3,221 bilionu Kč
10:58Trhy mohou absorbovat geopolitická rizika, ale jen do určité míry
9:09Rozbřesk: Revize neutrální sazby ČNB se blíží - co čekat?
8:56ČEZ zažaloval ČNB kvůli milionové pokutě, na řadu přijdou tento týden výsledky big techu a futures jsou zelené  
8:53Bitcoin prošel dalším halvingem. Silný vliv na jeho cenu má letos spuštěné obchodování s ETF
6:37Venku mrazy, na trzích dle Bank of America hezká letní rally?
21.04.2024
8:58Víkendář: Vysoký dolarový optimismus, zdravá korekce na akciích, ale trend mířící vzhůru
20.04.2024
16:00Summers: Vyšší inflační tlaky nejsou překvapením, celkově je ale stále pravděpodobnější mírný pokles sazeb v letošním roce
8:54Víkendář: Monetární politika je utažená, ale ekonomika hodně stimulována
19.04.2024
22:01Propadu na technologiích vévodil Netflix a Nvidia  
17:18Celkový akciový optimismus na úrovních z let 2001/2002. Posouvá se základní psychologické nastavení investorů?
16:46Poptávka po bezpečí slábne, ale investoři se zpět do akcií nehrnou  
16:37Český státní dluh v 1. čtvrtletí vzrostl o 109,9 mld. Kč na 3,221 bilionu Kč
14:31SAB Finance a.s.: Průběžné hospodářské výsledky za leden–březen/2024

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data