Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
 Koruna oslabila v pátek vůči euru až na 30,780.

Koruna oslabila v pátek vůči euru až na 30,780.

14.10.2002 9:22
Autor: 

Česká měna v zápětí po zahájení páteční seance oslabila z 30,620 na 30,780 a v pásmu 30,700 – 750 se udržela až do konce. Kurz EUR/CZK uzavřel na 30,750. Příčinou ranního pádu mohly být jak velké klientské obchody tak i skrytá intervence ČNB. Vůči dolaru koruna rovněž oslabila, ráno díky oslabení koruny vůči euru a pak v reakci na dění na eurodolarovém trhu. Kurz USD/CZK otevíral na 31,050 a závěr ho zastihl na 31,250.

Na dnešní den není plánováno zveřejnění žádného makroekonomického ukazatele. Koruna bude do pátku pod vlivem irského referenda ke smlouvě z Nice, což jí může nadále tlačit na slabší úrovně. Této situace může využít ČNB a podpořit korunu v oslabování. Z těchto důvodů očekáváme, že by se dnes mohl kurz EUR/CZK pohybovat v pásmu 30,650 – 30,850 a kurz USD/CZK od 30,900 - 31,350. Dnes ráno EUR/CZK zahájil na 30,795 a USD/CZK na 31,160. Člen Bankovní rady Pavel Štěpánek se v pátek vyjádřil pro snížení sazeb, když prohlásil, že inflační tlaky jsou nezřetelné a z těchto důvodů reálně a nepochybně prostor pro snížení sazeb existuje.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data