Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM: Rozhodnutí

ECM: Rozhodnutí "dluhopisářů" odloženo na říjen, po přípravě finální verze plánu restrukturalizace. Úvodní růst ke 180 Kč proměněn v pokles o 10 % na 148 Kč

10.09.2010 9:13
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno (10:25) Valná hromada držitelů cizoměnových dluhopisů developerské společnosti ECM byla na základě dohody mezi držiteli dluhopisů a vedením ECM na včera v Londýně konané valní hromadě odročena na 7. října 2010 tak, aby mohla pokračovat jednání mezi držiteli obou skupin dluhopisů ECM (cizoměnových i korunových) a vedením společnosti nad finální variantou řešení. Informaci zveřejnila ECM. Předmětem dohody uzavřené na valné hromadě je zadání pro manažery ECM připravit ve spolupráci s poradenskou společností finální variantu restrukturalizačního plánu, o kterém bude následně vedena diskuse s držiteli dluhopisů ECM na odložených valných hromadách. Tyto valné hromady držitelů dluhopisů (cizoměnových a korunových) budou následně o dopracovaném plánu restrukturalizace hlasovat. Termín valné hromady pro držitele dluhopisů ISIN: XS0319645981 byl již stanoven na 7. října 2010. Valná hromada držitelů korunových dluhopisů se bude konat též počátkem října 2010.

Představenstvo developera ECM REI seznámilo v průběhu včerejší valné hromady v Londýně držitele dluhopisů s návrhem restrukturalizačního plánu připraveného v několika variantách. Po následné diskusi držitelé dluhopisů rozhodli o odročení valné hromady o čtyři týdny s tím, že pověřili vedení společnosti vypracováním finální verze restrukturalizačního plánu. Odročená valná hromada bude dne 7. října 2010 pokračovat ve svém jednání s plánovaným programem, kde hlavní pozornost bude zaměřena na hlasování o na toto jednání předložené finální verzi restrukturalizačního plánu.

Na akciích ECM bylo včera, zřejmě díky spekulacím trhu o nevyslovení požadavku na předčasné splacení dluhopisů a kladné stanovisko držitelů dluhopisů vůči plánům společnosti, pořádně živo. Titul v rámci odpoledního obchodování ve SPADu posílil až o bezmála 24 % k úrovni 169 korun za akcii a mezi 14:46 až 15:01 s ním ve SPADu v souladu s obchodními pravidly bylo pozastaveno obchodování. To bylo pozastaveno rovněž v KOBOSu. Růst nevycházel z žádné podkladové informace, také mluvčí ECM a šéf vztahů s investory Jiří Tošek potvrzoval, že k žádnému významnému rozhodnutí či odhlasování na valné hromadě nedošlo. Titul nakonec uzavřel seanci se ziskem 21 procent na úrovni 165 korun za akcii.

V říjnu tak budou držitelů dluhopisů znovu rozhodovat, zda přistoupí na restrukturalizační plán předložení vedením ECM, či zda budou požadovat předčasné splacení dluhopisů. V případě negativního stanoviska by se v sázku mohla dostat budoucnost ECM REI na jedné straně a ztráta velmi významné části investice pro samotné držitele dluhopisů na druhé straně. Již vyslovení tohoto požadavku na valné hromadě v květnu by vedlo k uspokojení investic držitelů dluhopisů řádově na úrovni 40 %, u úspěšné restrukturalizace je hovořeno o návratnosti překračující 90 %. Od té doby došlo k dalším prodejům majetku ECM, například projektu M5 Mall v Rjazani. Dalšími body jednání bude opět projednání finanční a likviditní situace společnost a možné další odprodeje aktiv.

Akcie ECM na pražské burze v úvodu obchodování rostly o více jak 9 procent k úrovni 180 korun za akcii. Následně ale růst vyprchával až do obratu směru a aktuální ztráty více jak 10 procent k 148 Kč/akcie.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Cloudera Inc (10/20 Q3, Aft-mkt)
DocuSign Inc (10/20 Q3, Aft-mkt)
Dollar General Corp (10/20 Q3, Bef-mkt)
Kroger Co/The (10/20 Q3, Bef-mkt)
Marvell Technology Group Ltd (10/20 Q3, Aft-mkt)
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Index ISM ve službách