doplnila své americké konkurenty a zveřejnila dnes hospodářské výsledky za čtvrtý kvartál loňského roku. Zisk na akcii dosáhl 47c. Bez započtení účetních položek DVA zisk na akcii z pokračujících operací vyšplhal na 40c, což je o 10c méně, než kolik odhadovaly tržní konsensy.
Tržby meziročně stagnovaly na úrovni 7,8 mld. USD. Bez započtení přeceňovacích účetních položek DVA pak dosáhly 7,5 mld. USD. Na výsledku se pozitivně podepsala výkonnost divizí investičního bankovnictví a správy aktiv, které zvýšily meziročně tržby o 3 %, respektive 2 %. U tradičního investičního bankovnictví však roli sehrály již jednou zmiňované účetní položky (DVA, FVA), bez jejichž započtení by byl výsledek na topline úrovni nižší y/y o 14 %. To lze přičíst na vrub především poklesu příjmů z obchodování a investic (například do nemovitostí) a nižším tržbám z FICC segmentu. Ty klesly meziročně o 15 %, což je v souladu s trendem patrným u ostatních investičních bank. Pouze mírný růst pak zaznamenaly oblasti úpisu akcií, či investičního poradenství.
Divize správy aktiv, která se na tržbách podílí zhruba 50 %, těžila z růstu poplatků, jimž dopomohla zesílení akciových trhů a s ním spojené zhodnocení portfolií. Pozitivní zprávou je také rekordní přítok dodatečných aktiv, který dosáhl 20 mld. USD (před rokem 12 mld. USD). Marže před zdaněním pak y/y zůstala beze změny na 19 %. Pro příští rok pak hodlá hodnotu posunout do pásma 22 – 25 %, což je v souladu s dříve avizovanými záměry.
Návratnost vlastních aktiv z pokračujících operací (ROE) dosáhla za minulý rok 8,9 % (bez DVA 8,1 %) a nadále tak zůstává za interním cílem 10 %. K jeho naplnění má pomoci výše zmiňované zlepšení marží ze správy aktiv, nižší náklady financování a stále silný postup vzhůru ze strany akciových trhů. Akcie na výsledky reagují v premarketu poklesem o 2 %.