Aktualizováno Průmyslový index nákupních manažerů v eurozóně se v květnu mírně zvýšil na 52,2 z dubnových 52 bodů. Dnešní revize dat přitom přináší nepatrné snížení květnového výsledku z předběžných 52,3 bodu. Tentokrát už máme národní data z více zemí a potvrzuje se, že eurozónu na jedné straně táhne dolů její jádro, ale dostatečnou kompenzací jsou další velké země.

Index nákupních manažerů v německém průmyslu se v květnu snížil. Negativně překvapila už předběžná čísla, která se dnes navíc dočkala revize směrem dolů. Index tak klesá na 51,1 bodu (předběžně 51,4) z dubnových 52,1. Detaily ukazují, že dál oslabil příliv nových zakázek. Slabé euro stále pomáhá lákat zakázky ze zahraničí, ale domácí poptávka zaostává. Spolu s tím jde pomalejší růst výroby.
Francouzský PMI byl revizí nepatrně vylepšen na 49,4 bodu. Index se stále nachází pod neutrální hodnotou 50 bodů při poklesu výroby a úbytku nových i rozpracovaných zakázek.
Zatímco jádro eurozóny zpomaluje, či klesá, zbylé větší země si vedou velmi dobře. Indexy PMI v posledních měsících setrvale rostou v Itálii, Španělsku a Nizozemsku a dostávají se na slušnou úroveň kolem 55 bodů.
Vývoj průmyslu naznačený průzkumy PMI podporuje předpoklad, že se ekonomika eurozóny i v druhém kvartále posunuje vzhůru, přičemž tempo by mělo být aspoň takové jako v prvním čtvrtletí. Zatímco problémy Francie dle předpokladů přetrvávají, ztráta tempa v Německu je celkem překvapivá. Na druhou stranu se ale nad očekávání rozjely další velké země, které dokáží toto zaváhání kompenzovat.