Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza po vzoru evropských trhů stagnuje

Pražská burza po vzoru evropských trhů stagnuje

14.07.2015 11:42
Autor: Jan Korb, Patria Finance

Dění na pražské burze nepřináší výraznější výkyvy, když index PX vykazuje jen minimální změnu proti předchozímu dni. Jednotlivé tituly pak jen ojediněle překračují +/-0,5% od včerejších uzavíracích úrovní.

V mírné ztrátě se tak nacházejí akcie Erste Bank Group nebo ČEZ, naopak technicky růstový prostor po včerejším překonání hladiny 5430Kč/a otevírají akcie Komerční banky. Celkově se pak čeká na naplnění závazků ze strany Řecka, které stojí před náročnými úkoly pro naplnění dohod z nedělního jednání.

Dnes navíc přinesou své kvartální výsledky americké banky JPMorgan a Wells Fargo, které by mohly i částečně mít dopad na vývoj evropského bankovního sektoru v případě výraznějšího překvapení. Dalším důležitým údajem pro závěr obchodního dne budou data o maloobchodních tržbách v USA za měsíc červen (14:30).


Čtěte více:

Evropa v úvodu klesá, RWE po sníženém doporučení -3 %
14.07.2015 10:39
Evropské akciové trhy od zahájení dnešního obchodovaní klesají a aktuá...
Inflace ve Velké Británii zpátky na nule
14.07.2015 11:22
Spotřebitelská inflace v červnu y/y padá zpátky na nulu, tažená přede...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.06.2026
10:42Víkendář: Jak zamezit opakování inflace sedmdesátých let
06.06.2026
9:28Víkendář: Ponaučení pro centrální banky – vyvarujte se velkých akcí
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data