S akciemi liberecké společnosti HARDWARIO se dnes, v pondělí 24. 10. 2022 začalo obchodovat na trhu START pražské burzy. Obchodování bylo zahájeno na 17 Kč a ukončeno na 18 Kč s přírůstkem 5,88 procenta, uvedla pražská burza na Twitteru. Firma prostřednictvím primárního úpisu, který skončil minulý týden, získala více než 48 milionů Kč v novém kapitálu. Investovat ho chce do globální expanze, posílení týmu a skladových zásob, uvedl Alan Fabik, generální ředitel a spoluzakladatel firmy, která je českým inovátorem v oblasti internetu věcí (IoT).
Obchodování s novou emisí bylo zahájeno v rámci pravidelné denní aukce na trhu START. Ticker emise, tedy název, pod kterým je zařazena v obchodním systému XETRA, je HWIO. Minimální obchodované množství – lot, činí 1 000 ks. Aukce emisí na trhu START probíhají denně od 9:00 do 12:30.

"Náš úpis akcií skončil úspěšnou emisí všech nabízených akcií. Zájem o akcie byl dokonce výrazně větší a burza musela svým systémem objednávky krátit. Získali jsme nový kapitál ve výši přes 48 mil. Kč, který zainvestujeme do naší globální expanze, posílení týmu a skladových zásob. S akcionáři i veřejností chceme aktivně komunikovat a představovat projekty, o které jsme se opírali při diskusích s investory v rámci IPO. Dnes popisujeme ty nejdůležitější, které jsou základem našich nejbližších obchodních plánů. Jsem přesvědčen, že naše budoucí výsledky budou mít příznivý vliv na růst ceny akcií a že se vyplatí naše akcie držet dlouhodobě," uvádí Alan Fabik.
Projekty v USA i Brazílii
Obchodní příležitosti pro své výrobky a služby vidí HARDWARIO v průmyslových oborech jako výroba, retail, správa budov, zemědělství, lesnictví nebo zdravotnictví.
V USA byla podle firmy dokončena pilotní instalace IoT sítě a senzorů pro významného hráče v energetice. Nasazení řádově tisíců svých senzorů očekává firma v několika příštích letech. V Kanadě se rozjel pilotní projekt IoT meteostanic, které přinášejí univerzitě UBC data pro její analýzu rizik vzniku lesních požárů. Potenciál nasazení dalších tisíců senzorů je více než reálný, domnívá se také firma.
V Brazílii se partner IoT Conecta dostal k zakázce u jednoho z největších zpracovatelů masa, pro kterého připravuje projekty monitoringu výroby a spotřeby v objemech vyšších stovek zařízení ročně.
Australský partner CT4 nasazuje IoT monitoring výroby a spotřeby u několika větších firem. Potenciál je podle HARDWARIO opět ve vyšších stovkách zařízení ročně.
V Evropě se rozjíždí spolupráce s jedním z mobilních operátorů, se kterým bude HARDWARIO nabízet řešení monitoringu výroby a spotřeby energií pro průmyslové podniky. Společně s partnerem ADASTRA se digitalizuje maloobchod a připravují se obří projekty pro velké značky z potravinářského a hračkářského průmyslu.
S partnerem eMan firma spolupracuje na společných IoT produktech, které se brzy dostanou na trh. Významně podle firmy rostou také projekty HARDWARIO www.vyrobni.report a www.energeticky.report, které se nasazují ve větších výrobách s mezinárodním přesahem. Pro některé výrobce pak HARDWARIO transformuje průmyslová zařízení z offline verzí na online. Jde například o elektrocentrály nebo tepelná čerpadla.
Zdroje: BCPP, Hardwario
Foto: Hardwario