Česká koruna byla podle indexu Big Mac v půlce července podhodnocená vůči dolaru o 14,6 procenta. V USA stál jeden hamburger Big Mac 9,01 dolaru, zatímco v Česku 109 korun. Teoretický směnný kurz by tak měl být kolem 18,14 koruny za dolar, aktuálně však činí zhruba 21,23 Kč za dolar. Index Big Mac, pojmenovaný po slavném hamburgeru, srovnává kupní sílu různých světových měn. Porovnává, kolik stojí Big Mac v různých zemích, a má naznačovat nadhodnocení nebo podhodnocení měnového kurzu. Index sestavuje deník The Economist dvakrát ročně, v lednu a červenci.
Zajímavé je také srovnání z pohledu inflace. V Česku Big Mac meziročně nezdražil vůbec, v USA o 5,6 procenta. Červnová meziroční inflace byla v obou zemích ale vyrovnaná, v ČR činila 2,9 procenta a v USA 2,7 procenta.
Polský zlotý je vůči dolaru podhodnocen o 3,4 procenta a maďarský forint o 25,7 procenta. Obě měny vůči dolaru výrazně posílily, o více než deset procent ve srovnání s lednovým měřením. Zlotý vůči USD posiloval, ačkoli polská centrální banka v květnu snížila úrokové sazby a sáhla ke snížení o 50 bodů. Maďarský forint těží z ještě vyššího úroku, který centrální banka drží delší dobu beze změny. Nadále extrémně podhodnocený je japonský jen, o 46,3 procenta, což souvisí s relativně uvolněnými měnovými podmínkami na japonském trhu.
Následkem velkého oslabení amerického dolaru vzrostl počet měn, které jsou vůči dolaru nadhodnoceny. V lednu jich bylo šest, nyní jich je o jednu více. Nejvíce nadhodnocený je stejně jako před rokem a na konci ledna švýcarský frank, o 49,6 procenta. Druhé je uruguayské peso, které je vůči USD nadhodnoceno o 29,6 procenta. Třetí je norská koruna nadhodnocená o 22,1 procenta. Ve srovnání s USD je o 21,8 procenta nadhodnocena ještě švédská koruna, o 16,6 procenta dánská koruna, o 15,2 procenta euro a o 13,5 procenta britská libra.