Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fortuna za 1Q se stabilním EBITDA, ztrátovou loterii vyrovnaly kurzové sázky

Fortuna za 1Q se stabilním EBITDA, ztrátovou loterii vyrovnaly kurzové sázky

10.5.2012 8:40, aktualizováno: 10.5. 10:25

Aktualizováno

Sázková společnost Fortuna Entertainment Group dosáhla v prvním čtvrtletí letošního roku provozního zisku před zdaněním, úroky, odpisy a amortizací (EBITDA) na stabilní úrovni (+0,3 % y/y) 8,4 mil. EUR, vyplývá z předběžných neauditovaných výsledků. Analytici (medián Reuters) přitom předpovídali EBITDA na úrovni 7,1 mil. EUR. Do výsledku promluvil růst provozní ziskovosti z kurzového sázení o 13,8 % na 9,6 mil. EUR a záporná EBITDA z loterijního byznysu ve výši 1,2 mil. EUR. Meziročně stabilní zůstaly také celkové přijaté sázky FEG a to ve výši 113,8 mil. EUR (medián Reuters 121,3 mil. EUR), přičemž celkové hrubé výhry (Gross Win) vzrostly proti 1Q11 o 15,9 % na 30,7 mil. EUR (medián Reuters 29,8 mil. EUR).

“Hlavním tahounem dvouciferného růstu hrubých výher a další klíčových parametrů v divizi kurzových sázek byla především úspěšná expanze sázení přes internet na všech našich hlavních trzích, včetně nově regulovaného Polska,” komentoval výsledky Wilf Walsh, místopředseda představenstva a dočasný generální ředitel FEG.

EBITDA z kurzového sázení stoupla o 13,8 procenta na 9,6 mil. EUR. Přijaté sázky v průběhu prvního čtvrtletí dosáhly úrovně 108,6 mil. EUR, což je meziročně o 4,9 procenta méně. „Tento pokles byl primárně způsoben ztrátou několika velkých hráčů v České republice a na Slovensku – bez započítání těchto zákazníků skutečný objem sázek vzrostl o 1 %,“ uvedla společnost. Hrubé výhry z kurzového sázení meziročně vzrostly o 6,1 % na 28,1 mil. EUR, z toho hrubé výhry z kurzového sázení přes internet se v 1Q zvýšily o 24,2 % na 10,2 mil. EUR, zejména díky růstu na polském a českém trhu.

Hrubé výhry z kurzového sázení na pobočkách činily v prvním čtvrtletí 18 mil. EUR, což je meziročně o 1,9 procenta méně. Tento mírný pokles se týkal především rozvinutějšího českého trhu, zatímco hrubé výhry z pobočkových sázek na Slovensku a Polsku zůstaly na stejné úrovni, respektive mírně vzrostly. Kurzové sázení v ČR generovalo v prvním čtvrtletí 51 % celkových přijatých sázek společnosti oproti 53,3 % ve stejném období loňského roku.

Za zápornou EBITDA z loterijní činnosti na úrovni -1,2 mil. EUR stojí náklady na marketing a další rozvoj distribuční sítě, uvedla společnost. Přijaté sázky v Loterii Fortuna dosáhly od ledna do března výši 5,2 mil. EUR, hrubé výhry z loterie byly 2,6 mil. EUR. Tato čísla nelze srovnávat s 1Q11 před spuštěním loterie. 2. května byla spuštěna nová loterie SUPERLOTO, která se má stát hlavní číselnou hrou v nabídce firmy.

Společnost, ovládaná finanční skupinou Penta, nezveřejní za první čtvrtletí výsledky na úrovni čistého zisku, jež vydává pouze pololetně. Představenstvo společnosti Fortuna Entertainment Group N.V. rozhodlo na svém zasedání dne 5. dubna 2012 v Praze, že navrhne nadcházející valné hromadě akcionářů hrubou dividendu ve výši EUR 0,23 na jednu akcii. Řádná valná hromada akcionářů se uskuteční 25. května 2012 v Amsterdamu. Rozhodným dnem pro vznik nároku na dividendu je 8. červen, dne 6. června budou akcie obchodovány již bez nároku na výplatu dividendy. K samotné výplatě dividendy by mělo dojít 25. června 2012.

(Zdroj: Fortuna, Reuters, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data