Aktualizováno Slušný únorový růst průmyslové výroby v eurozóně se změnil v březnový pokles. Meziměsíčně průmysl ztrácí 0,3 procenta, čímž zaostává za očekávanou stagnací. Dolů průmysl táhla výroba energie, ale také kapitálového zboží nebo zboží dlouhodobé spotřeby. Naopak u zboží běžné spotřeby sledujeme růst, a to rychlejší než v předchozích měsících.

Meziročně dosáhl růst průmyslové výroby 1,8 procenta, čímž těsně nesplnil očekávání a klesl z 1,9 procenta v únoru (revidováno vzhůru). Silným tahounem zůstává Irsko, jehož průmysl prochází dramatickým, 40procentním růstem. Solidní, i když daleko nižší, výkony vykazuje Španělsko. Ani výkon Francie nebo Itálie není špatný, zato Německo poklesem svého průmyslu celkové výsledky kazí. To však není novinka, německá data jsou už několik dní známa.
Průmysl v eurozóně lehce ztrácí na tempu vlivem slabšího výkonu v Německu. I tak se mu relativně daří a dynamika se po odhlédnutí od běžné měsíční volatility postupně zlepšuje. Podmínky pro další zrychlování se poněkud zhoršily vlivem korekce na euru a ropě, stále ale zůstává situace na těchto trzích o poznání příznivější než loni. Rizikem je robustnost růstu v Irsku, které je navzdory své velikosti klíčovým tahounem.
Celkově data o průmyslu v eurozóně vyznívají mírně negativně, ale při známých výsledcích z jednotlivých zemí a důležitějších bodech v kalendáři by neměla mít výrazný vliv na trhy.