Akcie online

NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
Altria50,0950,10-0,23sentiment_arrow
Apple125,72125,73-0,46sentiment_arrow
BoA42,4342,44-0,71sentiment_arrow
Boeing229,26229,300,57sentiment_arrow
Citigroup77,1477,15-0,37sentiment_arrow
Coca Cola54,4854,49-0,27sentiment_arrow
Exxon60,8060,81-2,23sentiment_arrow
Facebook312,47312,50-0,98sentiment_arrow
Ford12,2212,230,62sentiment_arrow
GE13,0413,05-0,84sentiment_arrow
GM56,2756,280,41sentiment_arrow
IBM144,07144,08-0,71sentiment_arrow
Microsoft244,63244,64-0,23sentiment_arrow
18.05.2021 21:37:41

Kalendář událostí

ČasUdálost
Engie SA (03/21 Q1)
Home Depot Inc/The (04/21 Q1, Bef-mkt)
Imperial Brands PLC (Bef-mkt)
Macy's Inc (04/21 Q1, Bef-mkt)
Take-Two Interactive Software Inc (03/21 Q4, Aft-mkt)
Vodafone Group PLC (03/21 Q4, Bef-mkt)
1:50JP - HDP, q/q
11:00EMU - HDP, q/q
13:00Walmart Inc (04/21 Q1)
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
 

Indexy online

MĚNY ONLINE

Měnový
pár
 Nejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
EUR/CZK25,378725,4290-0,05sentiment_arrow
USD/CZK20,758020,7940-0,66sentiment_arrow
EUR/USD1,22271,22270,61sentiment_arrow
USD/JPY108,9090108,9130-0,26sentiment_arrow
GBP/USD1,41901,41900,37sentiment_arrow
EUR/HUF350,3849350,9601-0,29sentiment_arrow
EUR/PLN4,51564,5258-0,15sentiment_arrow
Další      
18.05.2021 21:37:58
Zpožděná data, Real-time data info

Grafy Online

Měnová kalkulačka
Objem:CZK
Výsledek:
Více měn

Treasury online

TermínNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
CZK 3M0,1900,2405,56sentiment_arrow
USD 3M0,0900,130-18,18sentiment_arrow
EUR 3M-0,620--1,64sentiment_arrow
CZK 1Y0,6900,7807,81sentiment_arrow
USD 1Y0,1800,230-10,00sentiment_arrow
EUR 1Y-0,540-0,00sentiment_arrow
CZK 10Y1,8241,9240,00sentiment_arrow
EUR 10Y0,1700,21013,77sentiment_arrow
USD 10Y1,5721,6120,38sentiment_arrow
18.05.2021 21:37:19
Prognózy pro ČR 
 2021F
HDP (reálný růst, %)2,7
Inflace (průměr, %)1,4
Nezaměstnanost (průměr, %)4,0
CZK/EUR (eop)20,8
2T Repo (eop, %)0,25
3M Pribor (eop, %)0,38

Blue-chips růsty a pády

NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
CVS88,5988,60
Walmart142,35142,37
Boston Ppty112,87112,91
Cerner78,1678,17
Carnival Corp28,1728,18
Wynn Resorts127,34127,43
First Solar72,9672,99
Teradata42,5242,55
Deere & Co372,33372,57
D R Horton93,0793,08
Gap Inc35,3135,32
Quanta Services93,6793,70
Western Digital73,7973,80
Chevron106,83106,84
Molson Coors55,5155,52
AT&T29,5529,56
18.05.2021 21:55:39
CEE18.05.2021 15:43:39
450
89
324
sentiment_arrow
Západní Evropa18.05.2021 21:53:36
2061
153
3181
sentiment_arrow
USA18.05.2021 21:53:35
3215
220
3629
sentiment_arrow

Horké zprávy  

 18.05.2021
18:09

Wynn Resorts -

...  
17:55

Walt Disney - D

......  
17:45Index pražské burzy PX uzavřel nejvýše od úvodu srpna roku 2011
17:42

Snowflake - Jef

...  
17:25

Microsoft - Jef

......  
17:13

Dolby Laborator

...  
16:59

Capri Holdings

...  
16:46

Bank of America se rozhodla zvýšit minimální hodinovou mzdu na 25 USD, aby "neztrácela talenty"

(Bloomberg)
16:44Ministerstvo zdravotnictví rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES). Informaci České televize potvrdil na twitteru jeden ze členů skupiny, sociolog Martin Buchtík. Skupina vznikla v polovině letošního března jako odborný poradní orgán ministerstva zdravotnictví v souvislosti s rychlým šířením nového koronaviru (ČTK)
16:29Běloruské úřady dnes zablokovaly činnost největšího nez...
16:26Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,539 mld. Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,439 mld. Kč.
16:17

Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v ČR v 1Q mezičtvrtletně vzrostly nejvíce za posledních 10 let. Nejvíce u pozemků, o 5,2 p.b. Pozemky zdražily nejvíce také v meziročním srovnání, o 15,8 p.b. Od roku 2010 jsou jejich ceny téměř dvojnásobné. Vyplývá to z HB Indexu Hypoteční banky

(ČTK)
16:08Automobilová skupina Stellantis a tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn vytvoří společný podnik nazvaný Mobile Drive. Zabývat se bude technologiemi pro vybavení vozu a připojená auta. Firmy dnes v tiskové zprávě uvedly, že podepsaly nezávazné memorandum o porozumění. V podniku, který bude sídlit v Nizozemsku a který se zaměří na takzvaný infotainment, telematiku a vývoj cloudových služeb, bude mít každá z nich poloviční podíl (ČTK)
15:59

Gap - Credit Su

......  
15:45

AB Inbev - Morg

...  
15:34

Americké trhy z

...  
15:23

Adobe - Jefferi

......  
15:08

Rusko údajně hodlá nabídnout (své zatím nejdelší) dluhopisy s 15letou splatností denominované v eurech a opětovně nabídnout stávající eurový dluhopis se splatností v roce 2027 poté, co USA uvalily sankce na jeho dluh v místní měně

(Bloomberg)
14:55

Singapur schválil použití vakcíny proti koronaviru od společností Pfizer a BioNTech pro děti starší 12 let. Do konce srpna chce naočkovat jednou dávkou celou svou dospělou populaci

(Bloomberg)
14:50

Futures na amer

...  
14:44

Sea Ltd. hlásí celkové příjmy za 1Q ve výši 1,76 mld. USD proti 714,9 mil. USD před rokem

(Bloomberg)
14:33

USA: Počet nově zahájených staveb v dubnu klesl meziměsíčně o 9,5 % na 1,57 mil. (odhadoval se pokles o 2,1 % na 1,70 mil.) proti předchozímu růstu o 19,4 % na 1,73 mil. 

(Bloomberg)
14:26

Telefonica - In

...  
14:12Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi (ČTK)
13:58

Tata Motors snížila za 4Q čistou ztrátu na 76,1 mld. rupií proti loňským 98,9 mld. rupií

(Bloomberg)
13:45Novo Nordisk - ...  
13:34Barclays - Jeff......  
13:21Společnost CFIG Real Estate z finanční a investiční skupiny CFIG vydává svou první emisi dluhopisů za 250 milionů korun. Veřejná emise bude zahájena 1. července, objednávky jsou otevřeny. CFIG o tom dnes informovala ČTK. Finance budou využity na rozvoj realitní činnosti a nákup nemovitostí do portfolia firmy (ČTK)
13:08

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných

(ČTK)
13:03

Walmart zvedl srovnatelné tržby bez prodeje pohonných hmot v USA v 1Q o 6,2 % při odhadu +2,03 %. Očištěný zisk na akcii dosáhl 1,69 USD při odhadu 1,22 USD

(Bloomberg)
Hezký výhled

Hezký výhled

18.05.2021 17:46
Výrazný růst zisků obchodovaných společností v letošním roce, pak nájezd na předpandemický trend. A to ve spojitosti s velmi vysokými valuačními násobky, které by mimo jiné podporoval jen velmi mírný růst sazeb a výnosů obligací. ...více

Největší světový trh s uhlíkem se žene nahoru jako nikdy předtím. A ještě prý má kam

Největší světový trh s uhlíkem se žene nahoru jako nikdy předtím. A ještě prý má kam

18.05.2021 14:59
Cena emisních povolenek v Evropské unii v poslední době láme rekordy. Před začátkem koronavirové pandemie stála kolem 20 EUR. V pondělním závěru se její cena vyšplhala na 56,34 EUR za tunu ...více

AT&T zkombinuje mediální aktiva s Discovery a sníží dividendu

AT&T zkombinuje mediální aktiva s Discovery a sníží dividendu  

18.05.2021 16:21
Společnosti AT&T a Discovery včera potvrdily společnou dohodu o vyčlenění aktiv WarnerMedia (studia Warner Bros. a televize HBO) ze struktury AT&T a jejich kombinaci s aktivy Discove ...více 

Evropa jako sázka na cyklus, eurodolar míří vzhůru

Evropa jako sázka na cyklus, eurodolar míří vzhůru  

18.05.2021 11:33
Zatímco včera trhy ještě brzdily v rozletu obavy z inflace, dnes se už pozornost přesouvá o něco více k cyklickému oživení. Americkým akciovým trhům se tak nepodařilo dostat ze záporu, ale  ...více 

17.05.2021 17:34
Gundlach: Bitcoin, funny money a zdanění bohatství

Gundlach: Bitcoin, funny money a zdanění bohatství

18.05.2021 10:57
Jeffrey Gundlach, někdy přezdívaný jako dluhopisový král, poskytl rozsáhlý rozhovor pro Yahoo Finance. V jeho první části se věnoval zejména vývoji na akciovém trhu a monetární politice (viz ...více

Patria doporučuje

Týdenní výhled: Data vrátí pozornost k cyklickému oživení

Týdenní výhled: Data vrátí pozornost k cyklickému oživení  

17.05.2021 13:24
Inflační obavy a data v minulém týdnu s trhy řádně zamávaly, ale zdá se, že se investoři přes tento šok dostávají. Jak jsme už uváděli, v zásadě jde o to, že inflace neulétne do vzestupné s ...více 

Martin Novák z ČEZ: Bez jednorázových vlivů jsme na svém. Dividendu sdělíme 20. května
12.05.2021 10:58
Kdyby nebylo specifických dočasných tržních vlivů a mimořádného zisku ...
Georg Hotar z Photon Energy: Letos čekáme další růst na klíčovém trhu, příležitosti zkoumáme i jinde
27.01.2021 6:04
Letos čekáme další růst na klíčovém trhu v Polsku a příležitosti vyhod...
Elisabeth Stadlerová z VIG: Korona zvedla zájem o pojištění před kyberútoky
26.01.2021 6:07
V souvislosti s koronavirovou pandemií vzrostl zájem o pojištění zdrav...
Stefan Dörfler z Erste: Dluh je nakonec pořád dluh
25.01.2021 6:08
Státem podporovaná opatření, jako byla úvěrová moratoria, byla platným...
Richard Siebenstich z O2: Zájem o stabilní internet stoupl na podzim o pětinu
22.01.2021 6:02
O pětinu vyšší zájem o zřízení nové internetové přípojky registroval n...

Zápisník analytika

Analytik Michal Křikava k hlavním bodům konferenčního hovoru Monety k potenciální akvizici
17.05.2021 11:54
V pátek pořádala Moneta sérii konferenčních hovorů pro analytiky a inv...
Disney+ získalo nečekaně málo diváků. Výhled vede k opatrnosti, profitabilita se ale zlepšila
14.05.2021 13:50
Jak ukázal již konkurenční Netflix, růst počtu předplatitelů nemusí bý...
Ján Hladký k výsledkům Alibaby: Slabší kvartál, teze však zůstává
14.05.2021 6:09
Současný trh nepotřebuje moc důvodů, aby se zbavoval růstových akcií, ...
Bayer nabízí uspokojivé výsledky s nízkou valuací
12.05.2021 16:28
Výsledky Bayeru za letošní první čtvrtletí neprozradily v podstatě nic...
Reset CD Projektu si vyžádal novou cílovou cenu Patrie
12.05.2021 10:52
V prosinci minulého roku, kdy se objevily první problémy s hrou Cyber ...
Martin Cakl k zítřejším výsledkům ČEZ: Jednorázové vlivy se nebudou opakovat, upravená EBITDA by ale mohla být vyšší
10.05.2021 12:45
Energetická skupina ČEZ zítra v 8 ráno představí své výsledky za první...
Analytik Michal Křikava k hlavním bodům konferenčního hovoru Komerční banky za 1Q21
10.05.2021 11:48
Komerční banka ve čtvrtek odpoledne pořádala konferenční hovor pro ana...
Za meziroční růst prodejů vděčí Adidas hlavně Číně
07.05.2021 11:51
Německý prodejce sportovní obuvi Adidas odreportoval silný první kvart...
Analytik Ján Hladký: Výsledky Moderny přebíjí tlak na zrušení patentové ochrany
06.05.2021 15:55
Farmauceutický producent a vývojář jedné z vakcín proti onemocnění Cov...
Michal Křikava k výsledkům KB: Tahounem ziskovosti budou letos nižší rizikové náklady
06.05.2021 11:55
Komerční banka dnes představila výsledky svého hospodaření za letošní ...


CEEATX Austrian Traded Index
18.05.2021 17:50Budapest SE Index
18.05.2021 17:20CROBEX Index
18.05.2021 16:25DAX Index
18.05.2021 17:55Ljubljana Stock Exchange SBI TOP Index
18.05.2021 16:00OMX Copenhagen PI
18.05.2021 17:00OMX Tallinn GI
18.05.2021 15:05OMX Vilnius GI
18.05.2021 15:05PX Index
18.05.2021RTS Index
18.05.2021 16:44SAX Index
18.05.2021 17:00Warsaw SE WIG-20 Single Market Index
18.05.2021 17:15
Akciové indexyHodnotaZměna (%)
ASX All Ordinaries Index 7 299,10 0,60sentiment_arrow
ATX Austrian Traded Index 3 445,85 0,50sentiment_arrow
CAC 40 Index 6 353,67 -0,21sentiment_arrow
FTSE Eurotop 100 Index 3 215,70 0,12sentiment_arrow
Budapest SE Index 45 891,45 0,06sentiment_arrow
CECE Index 1 953,38 1,54sentiment_arrow
DAX Index 15 386,58 -0,07sentiment_arrow
S&P 500 indication 4 152,75 -0,25sentiment_arrow
PX Index 1 143,30 1,13sentiment_arrow
NASDAQ 100 Index 13 305,33 -0,06sentiment_arrow
NASDAQ Composite Index 13 393,07 0,10sentiment_arrow
RTS Index 1 571,20 1,28sentiment_arrow
Shanghai SE Composite Index 3 529,01 0,32sentiment_arrow
FTSE MIB Index 24 917,95 0,22sentiment_arrow
Warsaw SE WIG-20 Single Market Index 2 136,54 0,38sentiment_arrow
Swiss Market Index 11 141,75 0,06sentiment_arrow
X-DAX Index PR 15 378,27 -0,36sentiment_arrow
Hang Seng Index 28 593,81 1,42sentiment_arrow
Toronto SE 300 Composite Index 19 547,87 0,38sentiment_arrow
XETRA Tecdax Performance index 3 332,62 -0,11sentiment_arrow

Jsme také na sociálních sítích

Facebook Twitter RSS Youtube RSS
Jak se to stalo?
17.05.2021 17:34
V lednu letošního roku byla zveřejněna studie „Why did the U...více

Investiční postřehy Jiřího Soustružníka

Hezký výhled
18.05.2021 17:46
Výrazný růst zisků obchodovaných společností v letošním roce...více

Nej... zprávy

Právě diskutujete